Wywiad z Thomasem

Serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Thomasem Müllerem, który został przeprowadzony przez oficjalną stronę DFB. Niemiec opowiada między innymi o swoim występie we wczorajszym meczu z Wilkami. Pytania i odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Pytanie: Panie Müller wszystko wydawało się pójść zgodnie z planem w meczu z Wolfsburgiem, czyż nie?

Müller: Wyobrażaliśmy sobie, że zagramy w taki sam sposób. Jednak nigdy nie możesz mieć pewności, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pytanie: Wnioskując po wczorajszym meczu można odnieść wrażenie, że byłeś przygotowany na duże zwycięstwo.

Müller: W pierwszej połowie szczególnie, gdyż byliśmy po prostu bezbłędni. Graliśmy bardzo szybko do przodu, dobrze się ustawialiśmy i właściwie operowaliśmy piłką. Po prostu nie daliśmy Wolfsburgowi zbyt dużo wytchnienia. Podwyższenie wyniku na 3:0 było nagrodą. Byliśmy tak świetni, jak wszyscy chcieliśmy, aby było.

Pytanie: Było to wasze najlepsze 45 minut w tym sezonie?

Müller: Zwykle jestem ostrożny, aby nie wypowiadać się w samych superlatywach. To była bardzo dobra połowa i nawet jeśli była najlepsza, to nie pomaga nam to w jakikolwiek sposób.

Pytanie: Czym różni się ten występ od ostatniej porażki 2:0 z Arsenalem, gdzie również dominowaliście?

Müller: Nigdy nie można porównywać ze sobą dwóch meczów piłki nożnej. Jaka była różnica dziś? Każdy mecz ma inny przebieg, wyzwania, pojedynki - wszystko jest inne. To nie jest tak, że można skopiować styl gry: każda sytuacja jest inna.

Pytanie: Co było tym razem lepsze?

Müller: Piłka nożna nie jest jak granie przeciwko komputerowi - rywale grają dobrze. Tak jak powiedziałem wcześniej: Nigdy nie masz tyle samo miejsca na różnych pozycjach. Jest 22 mężczyzn, którzy kopią piłkę, nie tylko jedenastu. Oczywiście mogliśmy wygrać tydzień temu, lecz nie jestem w stanie porównać tych dwóch meczów.

Pytanie: Czy ktoś może pokonać Bayern w takiej formie?

Müller: Jeśli będziemy grać tak, jak w pierwszej połowie, to nie. Jednak piłka nożna to nie bajka.