Wypowiedzi: To był wspaniały występ

Bayern wykonał dziś w południe kolejny krok w drodze po obronę tytułu mistrzowskiego po raz szósty z rzędu. Klub ze stolicy Bawarii ograł dziś na własnym podwórku FC Augsburg 3:0 po bramkach Vidala i Lewandowskiego (dwukrotnie).

Jupp Heynckes:

− To było ważne zwycięstwo. Augsburg dobrze zaczął nowy sezon Bundesligi. Są dobrze zorganizowani i mają z góry określony plan. Od początku mieliśmy bardzo dobre nastawienie, byliśmy dziś skupieni i cierpliwi. Na samym początku mieliśmy bardzo ciężko, ponieważ nasi rywale byli bardzo zdecydowani i solidni. Jednakże stale się poprawialiśmy i po 20 czy 25 minutach zaczęliśmy grać wspaniale. Po przerwie pozwoliliśmy piłce krążyć, kontrolowaliśmy mecz naszą grą pozycyjną. To było bardzo dobre.

Robert Lewandowski:

− Augsburg zagrał bardzo defensywnie z piątką w obronie. Na początku źle się poruszaliśmy w ataku, ale musieliśmy być cierpliwi, wtedy mieliśmy swoje szanse. Po strzeleniu pierwszej bramki było już łatwiej.

Manuel Baum:

Od początku zagraliśmy przyzwoicie, dopuszczaliśmy Bayern do niewielu okazji. Oczywiście oczekiwaliśmy na więcej w ofensywie. Ważnym było spróbować bronić się dobrze przez całe 90 minut. Do samego końca wykonywaliśmy dość dobrze swoją pracę, ale koniec końców Bayern zasłużył na zwycięstwo.

Philipp Max:

Pierwsze dwie bramki były niepotrzebne, po ich stracie było ciężko. Mimo to jestem zadowolony z pierwszej połowy. Trzecią bramkę straciliśmy zaraz po przerwie, po czymś takim momentalnie stajesz się zmęczony zarówno fizycznie jak i mentalnie.