Wypowiedzi pomeczowe

Pierwszy etap w drodze ku celom na obecny sezon – awans do 1/8 finału LM - został osiągnięty.  To jest najważniejsze  powiedział Philipp Lahm. Nikt chyba nie był jednak zadowolony z jakości gry, zaprezentowanej przez Bawarczyków. Możemy być zasoleni z wyniku, ale na pewno nie z gry – powiedział Rummenigge dodając – musimy zmienić bieg i znów dodać gazu.

Wypowiedzi pomeczowe:

Rummenigge - Możemy być zadowoleni z wyniku, ale na pewno nie z gry. Jeśli gramy godzinę z przewagą jednego zawodnika, a na końcu cieszymy się, że udało się zremisować 1:1, to nie możemy uważać tego za rzecz zadowalającą. Dla mnie to na chwilę obecną wszystko jest zbyt zastałe. To dało się zauważyć już w meczu z Norymbergą. Musimy zmienić bieg i znów dodać gazu. Czeka nas teraz  bardzo ciężki tydzień, z meczami przeciwko Hannover, Freiburg oraz Dortmund.

Jupp Heynckes: Walencja to świetnie kontrująca drużyna, która wczoraj wspaniale się broniła. Nie daliśmy rady przebić ich defensywy, a następnie udokumentować naszą przewagę bramką.

Philipp Lahm: To denerwuje, bo dziś tak naprawdę mogliśmy wiele osiągnąć. W wielu sytuacjach podjęliśmy złe decyzje: podczas zmian tempa, startu z dryblingiem czy przeniesieniem ciężaru gry. Najważniejsze jest, że awansowaliśmy. Musimy teraz przestawić tryby. Zagraliśmy dwa remisy, mimo, iż przeciwnicy grali w osłabieniu.

Thomas Müller -  Graliśmy 60 minut z przewagą, tracąc w 80 minucie gola na 0:1. Na koniec udało nas się jedynie zminimalizować straty. To nie był mecz, po którym należałoby piać nad nami z zachwytu.

Mario Gomez – Graliśmy przeciwko drużynie bardzo mocnej na własnym boisku, która jest wyśmienita technicznie. Dziś nie udawało nam się odpowiednio szybko odzyskiwać piłki. Chcieliśmy wygrać, co nam się niestety nie udało.

Mauricio Pellegrino (trener Walencji) – Czerwona kartka zmieniła obraz gry. Pokazaliśmy dobrą grą z wielką inteligencją, polegającą na utrudnianiu życia Bawarczykom. Jestem zadowolony. Moi piłkarze z obliczu silnego przeciwnika dali z siebie wszystko.