Wyniki młodzieży

W cieniu starcia z Juventusem w ramach ćwierćfinału Champions League odbył się dzisiaj inny mecz z udziałem Bayernu. Dobra passa drugiej drużyny została skończona. Po trzech zwycięstwach z rzędu zespół Mehmeta Scholla musiał pogodzić się z porażką z TSV 1860 Rosenheim pomimo prowadzenia 2:0.

180 widzów zebrało się na Sportpark Aschheim, aby obejrzeć to spotkanie. Na ławce mecz rozpoczął utalentowany Duńczyk Pierre-Emile Hojbjerg.

Monachijczycy bardzo szybko przejęli kontrolę nad spotkanie, czego efektem były dwie bramki zdobyte przez Mariusa Duhnke (22.oraz 31.). Radość z dwubramkowego prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ zaledwie dwie minuty później bramkę dla gości zdobył Einsiedler (33.). Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona spotkania nie zaczęła się jednak po myśli 'małego Bayernu'. Majdanevic zdobył bramkę dającą wyrównianie swojej drużynie (51.). Scholl zauważył, że potrzeba zmian i na boisko wpuścił Derflingera (53.), Hojbjerga (63.) oraz Weihraucha (76.). TSV oprócz szansy Majdancevica z 66. minuty praktycznie nie wychodziło z własnej połowy boiska. Mimo to udało im się strzelić w doliczonym czasie gry bramkę na 2:3.

W tabeli Regionalligi Bayern z 46. punktami plasuje się na piątej pozycji. Dzisiejszy rywal Monachijczyków jest na szóstym miejscu. Zespół Scholla musi szybko otrząsnąć się po porażce, bowiem już w niedzielę o godzinie 15:00 czeka go kolejne spotkanie - tym razem przeciwko FV Illertissen.

U19 wygrywa w Norymberdze.
Zespół prowadzony przez Marca Kienlego jest coraz bliżej mistrzostwa. Młodzi zawodnicy z Saebener Strasse pokonali w 18. kolejce FC Nürnberg 2:1.

Wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. Pierwsza bramka dla Bayernu padła w 12. minucie spotkania. Gospodarze doprowadzili później do remisu (22.), ale ostatnie słowo należało do Monachijczyków, którzy zdobyli zwycięską bramkę w 41. minucie spotkania.
Dzięki kolejnym trzem punktom młodzi zawodnicy z Monachium mają na pięć kolejek przed końcem rozgrywek dziewięć punktów przewagi nad drugim 1899 Hoffenheim.

Źródło: FCBayern.de