Wyniki młodzieży

Miniony weekend minął dla fanów FCB pod znakiem wygranej w prestiżowym spotkaniu przeciw BVB, lecz swoje spotkania rozegrali również młodzi, zdolni wychowankowie z akademii przy Sabener Strasse. Poniżej krótkie podsumowanie ich osiągnięć.

Kanonada U19

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Heiko Vogla rozbili na własnym boisku rówieśników z zespołu Waldhof Mannheim aż 9:1 (4:0)! Do tak wysokiego zwycięstwa młodych Bawarczyków poprowadziła bardzo silna linia pomocy złożona z 4 reprezentantów Niemiec do lat 19 i największych nadziei FCB. Hat-tricka zapisał na swoim koncie Sinan Kurt (30., 53., 89.), dwa trafienia dołożył grający na drugim skrzydle Marco Hingerl (27., 40.). Po dokładnych rozprowadzeniach ze środka pola rządzonego przez Gianluce Gaudino i Lucasa Scholla po jednym trafieniu dołożyli obrońca Felix Pohl (51.) i tercet napastników Michael Eberwein (5.), Valentin Micheli (76.) i Dominik Martinovic (90.). Honorowe trafienie dla gości zaliczył Andre Becker. "Od pierwszej do ostatniej minuty dominowaliśmy i nieźle kombinowaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku." powiedział trener Vogel. Bayern z 16 punktami zajmuje 5. miejsce tracąc 6 punktów do liderującego Hoffenheim.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO MECZU (od 2:23)

Pierwsza porażka U17

Po raz pierwszy w rozgrywkach B-Junioren Bundesligi wyższość rywala musieli uznać podopieczni Heiko Herrlicha. Zespół U17 uległ Freiburgowi 0:3. Bramki dla drużyny gospodarzy zdobywali Lucas Torres (24.), a po przerwie Simon Walter (42., 74.). Mimo tego niekorzystnego wyniku Bayern utrzymał prowadzenie w lidze, lecz przewaga nad drugim miejscem stopniała do 1 punktu.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO MECZU (od 0:21)

U15 remisuje

W 10. kolejce C-Junioren Regionalligi Bayern zremisował 1:1 (0:0) z rówieśnikami z Augsburga. W pierwszej bezbramkowej połowie Bawarczycy niemożliwie zbombardowali obramowanie bramki dwukrotnie trafiając w poprzeczkę i słupki. Po zmianie stron to goście objęli jednak prowadzenie. Bramkę zdobył Jan-Luca Fink (41.). Po 5 minutach do remisu doprowadził jednak najlepszy strzelec FCB U15, Tidiane M'Baye (46.), dla którego było to 16 trafienie w bieżących rozgrywkach dzięki czemu pewnie zmierza po koronę króla strzelców (drugi napastnik ma na koncie 8 trafień). Swoje niezadowolenie wyraził jednak trener Peter Wenninger "Straciliśmy dwa cenne punkty. Taki wynik przy naszej dominacji to jak porażka." Bayern z 21 punktami zajmuje obecnie 2. miesjce z 5 oczkami straty do Vfb Stuttgart.

Zdecydowane zwycięstwo U14

Drużyna prowadzona przez Heralda Cernego mogła w niedzielę cieszyć się z wysokiego zwycięstwa u siebie na 1. FC Nurnberg 6:0 (3:0). Od początku Bayern narzucił swój styl gry i zasłużenie prowadził do przerwy. Po zmianie stron dorzucił kolejne 3 trafienia. "Przez cały czas mieliśmy grę pod kontrolą, przewyższaliśmy zdecydowanie w każdym aspekcie Norymberge i zasłużenie wygraliśmy." powiedział po ostatnim gwizdku Cerny

Pewny triumf U12

Drużyna U12 odniosła na wyjeździe bardzo ważne zwycięstwo. Drużyna Stefana Hartla pokonała SpVgg Altenerding 5:0 (2:0). Wynik mógłby być jeszcze wyższy gdyby nie mnóstwo zepsutych sytuacji w I połowie. D-juniorzy plasują się obecnie na drugim miejscu mając tyle samo punktów co rówieśnicy z SC Fürstenfeldbruck.

Zwycięstwo na styk

Chłopcy z Bayernu U11 do końca musieli drżeć o wynik. W niedzielnym meczu młodym Bawarczykom brakowało dokładności co przełożyło się na sytuacje podbramkowe, a właściwie ich brak. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonali jednak David Niedermeier i Önder Nazligül, dzięki czemu wygrali 2:1 z Ingolstadt.

Niesamowite U9

Dziewięcioletni piłkarze rekordowego mistrza Niemiec mogli wpędzić w niezłe kompleksy kolegów z SSV Ulm 1846. Sobotnie spotkanie zdominowane przez Bawarczyków zakończyło się pogromem 26:0!