DieRoten.pl

Wyjazd Fanklubu „Stern des Südens Polish Supporters” na mecz z Gladbach

09.10.2018, 18:31:59
Ł. Skwiot

6 października, w ubiegłą sobotę jak dobrze wiemy Bayern Monachium rozegrał swoje siódme spotkanie w nowym sezonie ligowym. Koniec końców mistrzowie Niemiec po bardzo kiepskiej grze ponieśli porażkę 0:3 z Borussią M'Gladbach.

reklama

Z okazji tego jakże ciekawie zapowiadającego się spotkania nasz partner, oficjalny ogólnopolski Fanklubu Bayernu Monachium – „Stern des Südens Polish Supporters” – postanowił przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby zorganizować wyjazd na ten mecz! Organizacja wyjazdu, jak zawsze przy inicjatywach Fanklubu przebiegła wzorowo. Co by nie mówić, to zadbano o każdy najmniejszy szczegół! W tym miejscu należy nadmienić, że wyjazd został zorganizowany w ramach specjalnego programu biletowego przygotowanego przez klub FC Bayern Monachium dla swoich oficjalnych fanklubów, a koszt biletu to jedynie 150zł!

Jako jeden z członków tej wspaniałej braci kibicowskiej również miałem okazję wybrać się do Monachium, aby we wspólnym gronie oglądać w akcji naszych pupili. Choć monachijczycy ponieśli porażkę, to mimo wszystko atmosfera zarówno przed, jak i po meczu była wręcz wyjątkowa! Dla niektórych była to pierwsza wizyta na Allianz Arenie, dlatego też możecie sobie tylko wyobrazić jakie emocje towarzyszyły nam tego dnia.

Zacznijmy zatem od samego początku. Jak już wcześniej wspomniałem zarząd Fanklubu zadbał, aby wszystko było zorganizowane jak najlepiej – świadczy o tym między innymi szczegółowy harmonogram wycieczki oraz wszelkiego rodzaju atrakcje, jak na przykład wizyta na popularnym na całym świecie piwnym festiwalu w Monachium, czyli tak zwanym Oktoberfeście! Jako że wielu z nas pochodzi z różnych zakątków Polski, to wyjazd odbył się dwoma autokarami. Jeden wyruszył z Koszalina, zabierając członków z północnej części kraju i kierował się od razu do Monachium. Drugi został z kolei podstawiony w Warszawie i zabierał jeszcze kolejnych członków na przystankach w Łodzi oraz Wrocławiu. Zarząd naszego Fanklubu po raz kolejny wykazał się świetną inicjatywą i sprawił, że nikt nie musiał dojeżdżać setek kilometrów na własną rękę.

Pochodzę rzecz jasna z Opolszczyzny, ale dotarcie do Wrocławia nie było żadnym kłopotem, albowiem korzystając z uprzejmości i pomocy Pawła, również członka Fanklubu (a także trenera naszej Fanklubowej Drużyny Piłkarskiej) bez najmniejszych problemów dotarliśmy na czas do stolicy województwa dolnośląskiego. Chwilę po dotarciu na przystanek, skompletowaniu reszty uczestników i gorących powitaniach ruszyliśmy w trasę. Jak ona przebiegła? Wystarczy się domyśleć jak może wyglądać wspólna trasa maniaków Bayernu Monachium – od rozmów i żartów aż po śpiewanie różnych pieśni naszego klubu. Podobnie zresztą było w autokarze, który wyruszył z Koszalina.

Trasa przebiegła spokojnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. Zgodnie z harmonogramem dotarliśmy na Allianz Arenę około 9 nad ranem. Po zaparkowaniu autokaru udaliśmy się pod stadion, gdzie od kilku minut czekali już nas członkowie z autokaru północnego. Po ciepłych powitaniach wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie grupowe. Naszym kolejnym celem wizyty był Olympiapark, czyli Park Olimpijski w Monachium, gdzie mieści się poprzedni stadion „Bawarczyków” – Olympiastadion – oraz wiele innym obiektów sportowych.

(Wspólne zdjęcie pod stadionem)

– Fantastyczny okres wyjazdu pomógł poczuć smak Monachium nie tylko od strony piłkarskiej, ale także tej mocno tradycyjnej - Oktoberfestu, który właśnie wkraczał w swój ostatni weekend trwania. Przepyszne piwo, piękna pogoda i przede wszystkim fantastyczni ludzie sprawili, że ten wyjazd będzie się wspominać do końca życia. Mimo braku czasu ze względu na jednodniową wizytę mogliśmy zobaczyć najważniejsze miejsca dla klubu i nas, kibiców. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu była wysoka porażka naszego ukochanego Bayernu, którą ciężko było przełknąć jednak my kibice Bawarczyków i tak wierzymy w ich szybką rekompensatę i cieszymy się, że przez ten jeden dzień mogliśmy poczuć to wszystko na własnej skórze! – powiedział Karol Ławnik (członek Fanklubu).

Po wspólnym posiłku i kolejnej dawce rozmów na tematy związane głównie z Bayernem (tak, mogliśmy rozmawiać o FCB bez przerwy, nie było hamulców), dotarliśmy tam, gdzie grzechem byłoby nie zawitać – Theresienwiese! Jako że podróżowaliśmy monachijskim metrem (można było trafić wszędzie, gdzie tylko się chciało), to przed wizytą na Oktoberfeście, zawitaliśmy jeszcze na Marienplatz, gdzie nasi pupile zawsze świętują zdobycie tytułów. Kiedy już dotarliśmy na Theresienwiese, to mieliśmy czas wolny tylko i wyłącznie dla siebie – każdy mógł udać się gdzie tylko chciał.

Po wychyleniu kilku kufli złocistego trunku, wspólnej biesiadzie i wysłuchaniu wielu bawarskich szlagierów spotkaliśmy się wszyscy razem w wyznaczonym miejscu, po czym powróciliśmy stacją metra pod Allianz Arenę. Reszta planu przebiegała zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Zarząd Fanklubu – rozdano nam bilety i udzielono wszelkich niezbędnych wskazówek. Zanim ruszyliśmy całą paczką na stadion, to wielu z nas udało się jeszcze coś przekąsić oraz wypić – musicie wiedzieć, że gastronomia pod Allianz Areną jest bardzo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie (kiełbaski, fast foody, tradycyjne precle oraz wszelkiego rodzaju trunki, również te wyskokowe).

Na dwie godziny przed rozpoczęciem boju z Borussią M’Gladbach udaliśmy się na Allianz Arenę. W trakcie całego dnia mijaliśmy setki kibiców „Źrebaków” i ani razu nie doszło do jakiejkolwiek „spiny”. Wręcz przeciwnie! Niejednokrotnie wspólnie żartowaliśmy, a nawet pozowaliśmy do zdjęć. Jak widać kibicowanie przeciwnym drużynom nie oznacza wcale, że trzeba stosować przemoc, czy coś w „tym stylu”. Tym razem atmosfera również była świetna, zaś słoneczna pogoda tylko potęgowała nasze nastroje przed meczem! Po przebrnięciu przez bramki ponownie mieliśmy czas dla siebie – część udała się do wielkiego fanshopu, aby zrobić zakupy, podczas gdy inni zrobili sobie małe tour po Allianz Arenie, cykając od groma zdjęć, które wkrótce będziecie mogli zobaczyć na stronie Fanklubu.

    
          (Baner Fanklubu na Allianz Arenie)                         (Kibicie zbierają się przed AA)

    
        (AA na 90 minut przed meczem)                       (Wspólne zdjęcie z kibicami BMG pod AA)

– Wyjazd był fantastyczny. Już sam początek czyli zabieranie osób z Warszawy, Łodzi i Wrocławia oraz późniejsza podróż pozwoliła nam się zapoznać z nowymi fanklubowiczami, którzy wstąpili w nasze szeregi, jak i spotkanie dobrych znajomych, z którymi nie mamy styczności na co dzień. Mimo długiej podróży każdy z uczestników był zachwycony wizją zaplanowanych atrakcji na ten dzień. Mimo bardzo napiętego planu na sobotę mieliśmy szansę zajrzeć do Parku Olimpijskiego. Poczuć choć przez chwilę atmosferę Oktoberfestu. A przeżyć takie coś wspólnie z ludźmi, którzy jak ty kochają Bayern jest po prostu czymś niezwykłym. Nie była to moja pierwsza wizyta w Monachium i na AA, ale pierwsza na meczu ligowym. Na własnej skórze mogłem się przekonać o tym, o czym mówi się w mediach, czyli wysokiej kulturze wśród kibiców. Jeszcze przed meczem w ogródku piwnym kibice obu drużyn stali obok siebie, pili piwo jedli kiełbaski i rozmawiali na temat nadchodzącego meczu. W przerwie spotkania, gdy zaopatrywałem się w barze na stadionie, obok mnie było bardzo dużo kibiców Borussii, ale nawet przez chwilę nie czułem zagrożenia z ich strony. Co w Polsce jest nie do pomyślenia, aby obok siebie stali kibice dajmy na to Legii i Wisły. Największym rozczarowaniem był niestety wynik, który wpłynął trochę też na mniejszy entuzjazm podczas podróży powrotnej. Szkoda mi tylko przyjaciół, którzy pierwszy raz byli w Monachium i na meczu Bayernu, a nie doczekali się choćby jednego gola, który pozwolił by im poczuć dreszcze oraz ciarki na skórze, kiedy ponad 70 tys. Kibiców krzyczy "Tooor", a później nazwisko strzelca – powiedział z kolei Łukasz Nowecki (członek Fanklubu).

Większość z nas pozajmowała swoje miejsca na trybunach na około 90 minut przed rozpoczęciem spotkania. Fantastyczną sprawą było również to ,że cała nasza grupa licząca kilkadziesiąt osób miała miejsca w jednym sektorze, razem, obok siebie. Niektórzy udali się między innymi po ciepłe przekąski lub napoje (asortyment na Allianz Arenie jest bardzo bogaty i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie). Co do samej otoczki i tego co działo się przed meczem – zadbano o najmniejsze szczegóły, zaś z racji trwającego Oktoberfestu wystąpiła także orkiestra. To co podobało nam się szczególnie, to prezentacja wyjściowej jedenastki i towarzysząca temu wrzawa kibiców, którzy skandowali nazwiska swoich pupili ze wszystkich sił. W końcu o 18:30 rozpoczęło się spotkanie. Jego przebieg znacie już doskonale. Jak już wspominałem mimo wyniku atmosfera w naszym sektorze i wśród członków naszego Fanklubu była niesamowita i rodzinna! Niektórzy co prawda byli zbici z tropu, ale jak to bywa w braci kibicowskiej – szybko osoby te zostały pocieszone i momentalnie na ich twarzy pojawił się uśmiech od ucha do ucha.

Musicie wiedzieć jedno – dopingowaliśmy naszych ze wszystkich sił, niektórzy po meczu nie byli w stanie wymówić nawet kilku słów, ale w końcu po to się jedzie na takie mecze! Po zakończeniu spotkania zostaliśmy na stadionie jeszcze jakiś czas, wykonaliśmy wspólne zdjęcie oraz powoli udaliśmy się w stronę wyjścia. Po zrobieniu kolejnych (setek) zdjęć wyszliśmy ze stadionu i wróciliśmy na parking. Pożegnaliśmy się i wróciliśmy do kraju, gdzie już potem każdy z nas udał się w swoją stronę. Jeśli miałbym opisać ten wyjazd kilkoma słowami – coś niesamowitego i wspaniałego, coś czego nie da się opisać słowami! Po prostu magia!

(Pożegnalne zdjęcie Fanklubu przed odjazdem)

– Dla mnie i pewnie dla wielu innych osób z naszego Fanklubu wyjazd ten, był spełnieniem marzeń. Być tam i zobaczyć to wszystko na żywo... Co tutaj dużo mówić? Atmosfera i ludzie super. Trzeba będzie tam za wszelką cenę wrócić! – podsumował Konrad Wałaga.

Od siebie mogę dodać tylko tyle, że maksyma „Mia San Mia” idealnie oddaje atmosferę oraz to co działo się tego dnia – głównie właśnie dzięki obecności członków Fanklubu „Stern des Südens Polish Supporters". Każdy bawił się dobrze bez wyjątku, organizatorzy wyjazdu zadbali o najmniejsze szczegóły, nikomu niczego nie brakowało od dobrego jedzenia po rodzinną atmosferę. Ponadto musicie wiedzieć, że każdy z nas wychodził ze stadionu z wielkim uśmiechem i zadowoleniem, albowiem zadbano o wszystko tak, aby każdy bawił się jak bardzo dobrze i zapamiętał spotkanie ze swoimi kolegami i koleżankami z Fanklubu najlepiej jak tylko było to możliwe. Wspólna sympatia i miłość do FCB po raz kolejny udowodniła, że Bayern Monachium to coś więcej niż tylko klub, zaś jego kibice tworzą wspaniałą, zgraną, przeogromną grupę ludzi o wielkiej pasji.

Już planujemy kolejne wyjazdy na mecze i na pewno jeszcze w tym sezonie będzie miało miejsce kilka takich wyjazdów! Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do Fanklubu, to serdecznie zapraszamy każdego z Was! Na pewno nie pożałujecie! Bo Fanklub to nie tylko wyjazdy na mecze, ale szereg inicjatyw i atrakcji, zapewniających członkom niezapomniane wrażenia przez cały okrągły rok! Po więcej informacji zapraszamy na poniższe linki:

Oficjalna strona internetowa Fanklubu „Stern des Südens Polish Supporters"

FanPage na Facebooku naszego Fanklubu

Fanklub ma status oficjalnego, został prawnie zarejestrowany przez klub FC Bayern Monachium. Także na co dzień działa za pełną zgodą klubu i pod Jego całkowitym patronatem! Fanklub jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Zarządu klubu i jest przez klub bardzo mocno wspierany! Dodatkowo, dla łatwiejszej realizacji celów regulaminowych oraz pełnej przejrzystości działań, Fanklub, zarejestrowany został jako Stowarzyszenie!

Członkostwo w Fanklubie gwarantuje niezapomniane przeżycia i moc atrakcji, m in.:

− regularne spotkania, w celu wspólnego oglądania meczów FC Bayernu
− wszelkiego rodzaju wewnętrzne imprezy integracyjne
− wyjazdy na mecze FC Bayernu
− spotkania z gwiazdami polskiego i światowego sportu
− oryginalne gadżety i pamiątki, związane z klubem FC Bayern
− oryginalne autografy piłkarzy Dumy Bawarii
− 10% stałej zniżki na zakupy w oficjalnym Fan Shopie FC Bayernu
− stałe i atrakcyjne zniżki przyznane członkom przez oficjalnych partnerów Fanklubu

Fanklub to przede wszystkim ludzie! Członkowie Fanklubu pochodzą z terenu całego kraju, tworząc grupę energicznych, nastawionych na aktywne i produktywne spędzanie wolnego czasu osób, które połączyła wspólna pasja - piłka nożna i FC Bayern! Dlatego też, pomimo różnego miejsca zamieszkania, pochodzenia, czy wieku na co dzień wspólnie Fanklub tworzy polską rodzinę FC Bayernu, spotkania przebiegają zawsze w ciepłej, bawarskiej atmosferze, a każdy nowy członek witany jest z wielką radością i serdecznością!

Co więcej na ten moment powstało już 7 Oddziałów Regionalnych Fanklubu,  w Jeleniej Górze, Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Opolu, Toruniu i Warszawie, gdzie członkowie niejednokrotnie spotykali się już we wspólnym gronie, aby wspierać swoich pupili w akcji!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (21)

reklama10.10.2018 17:49
@dzordan
Tylko ze Skriniar to wydatek jakis 80mln obstawiam, a moim zdaniem tyle pieniedzy to juz lepiej zainwestowac w skrzydlowego. Obronce mozna dostac taniej.
10.10.2018 17:26
@Adi
To jest właśnie największy problem u nas od lat. Gracz z rezerw czy juniorów nie ma szans praktycznie na grę bo lepiej tam dać kogoś kto gra pierwszy raz w życiu na tej pozycji. Obstawiam, że w meczu z Gladbach spokojnie by sobie Mai poradził na środku obrony, ale posadzenie ,,gwiazdy'' na ławce to potem pewny foch i skarżenie się zarządowi.
Niestety nie możemy dokonać rewolucji w lecie bo tak na dobrą sprawę trzeba by było się pożegnać od razu z 6-7 zawodnikami: Rafinha, Hummels, Boateng, Thiago, James, Ribery, Robben a żeby ich zastąpić trzeba jednak trochę wydać.
10.10.2018 15:07
Zdaniem Tuttosportu na szczycie listy Bayernu jeśli chodzi o obrone jest Milan Skriniar z Interu.
10.10.2018 14:32
josh1982 też jestem z Rybnika ;) Należę do oficjalnego Fanklubu SILESIA DIE ROTEN FANS który działa na Śląsku. Tutaj masz namiary ---> https://www.fcbsilesia.pl/
https://www.instagram.com/silesiadierotenfans/
Serdecznie zapraszamy :) Mia San Mia !
10.10.2018 14:09
Super sprawa taki wyjazd. Nie jestem w fanklubie ale coraz poważniej się zastanawiam czy nie wstąpić. Troszkę brakuje mi czasu i trochę daleko. Jestem koło Rybnika i nie wiem gdzie jest najbliższy fanklub? w Krakowie?
10.10.2018 13:54
Jak sprzedawano Bernata i Vidala, to były mowa o tym, że kadra jest kompletna a w przypadku problemów, dostaną szansę młodzi. Ilu młodych zawodników dostało szansę? Teraz Mai nie dostaje szansy, na prawą stronę też na pewno można by kogoś sprawdzić. Ale co pisać o zawodnikach z rezerw, jak szans praktycznie nie dostaje Gnabry.
10.10.2018 13:14
Co do braku bocznych obrońców to nie rozumie ale Kovac to kolejny trener po Juppie, Guardioli i Carlo który "kombinuje" na boku obrony zmieniając graczom pozycję ... tym razem padło na Leona, najpierw z Augsburgiem na lewej obronie, a z Gladbach na prawej :| a na ławce rezerwowych siedzi nominalny lewy obrońca Meier z rezerw) który mógłby wejść za kontuzjowanego Alabe :|? Pytanie to po co w ogóle brać takiego gracza na ławkę jak mimo to nie dostanie szansy ? Jak jest "słaby" to po co brać i robić "nadzieje", zostawić puste miejsce na ławie i tyle to nie byłby pierwszy taki przypadek w Bayernie jakby były puste miejsca na ławce. To teroz jak na zbawienie będziemy czekać na Prawego Obrońcę (Rafiego) by ten mógł zagrać na Lewej Obronie jakby Alaba nie doł rady ;]
10.10.2018 11:08
Może i nie rozwinął ale 5 mln to troche nisko. Wolałbym żeby został i dał troche odetchnąć Alabie czy Riberemu niż oddawać za cene jaką płacą kluby za juniorów. Do tego Vidal za ok 15 mln a podawano ok 30 mln. Czyli jest różnica ok 20-25 mln w tym co podawano na początku a jest. To duża różnica.
10.10.2018 10:58
Patrząc jak grał Bernat to nie dziwię, że poszedł za 5 mln, przecież ten gość w ogóle się nie rozwinął, wg mnie to nawet coraz gorzej grał. W PSG też raczej furory nie robi i zapewne to będzie jego ostatni klub z topowych drużyn.
Co do listy to teraz mogą pojawiać się różne, a co będzie w lato 2019 to już inna bajka. Taki Leon Bailey narazie nie gra jakoś rewelacyjnie i dla mnie to taki drugi Costa.
10.10.2018 10:42
Absolutny hit zdaniem Sportbilda sprzedaliśmy Bernata do Psg za 5 mln euro. Jeśli to prawda to skandal. 5 mln to prawie bezcen i zostaliśmy z 1 rezerwowym obrońcom. Sportbild pisze również o zainteresowaniu skrzydłowym Lille Pepe.
Lista transferowa wg Sportbilda:
- Ante Rebic
- Nicolas Pepe
- Anthony Martial
- Christian Pulisic
- Leon Bailey
- Frenkie de Jong
- Florian Thauvin

Moim zdanidm większość tych zawodników nie da nam odpowiedniej jakości.
Bayern już kontaktlwał się z agentem De Jonga.
Szef skautów Laurent Busser próbuje przekonać do zakupu Martiala ale w klubie nie wszyscy są przekonani. Szef skautów był obecny na meczu Lm Lyon - Szachtar oglądając Fekira. Busser który sprowadził do Bayeru Baileya jest w stałym kontakcie z nim. Bayern również próbował ale nie udało się przekonać Bayeru.
10.10.2018 08:42
Ponoc Bernat poszedl za 5, a nie 15 baniek. To jest k**** skandal. Zle sie dzieje w naszym klubie.
10.10.2018 06:34
Tylko pozazdrościć pozdrawiam .
Mia San Mia
09.10.2018 23:46
W zeszlym sezonie bylem na meczu z Hanoverem 3-1 byl to moj pierwszy raz bylo Super a w meczu bylo wszystko obroniony karny var bramki i najwazniejsze zwyciestwo Poznalem kolege z Landshut przez znajoma i teraz dzieki niemu niemam problem z biletem noclegiem itd W listopadzie wybieram sie na mecz z Fortuna i 3dni pozniej z Benfica juz sie nie umiem doczekac Wiec wierze ludzia co tu pisza ze hak ktos byl 1raz na AA niesamowite wrazenie Munchen tez jest super!!!
09.10.2018 21:52
Byłem z narzeczoną w lutym na meczu z Herthą na Allianz Arenie. Niesamowite przeżycie, świetna atmosfera. Chińczycy robiący sobie ze mną zdjęcia (i podziwiający moją koszulkę oraz szalik), kibice Herthy pozdrawiający mnie serdecznie i dziękujący za łaskawość Bayernu i zdobyty punkt ;p Grzane wino podczas przerwy, fanki Herthy siedzące wyżej i ciągle śmiejące się i dopingujące swój zespół, i dużo, dużo więcej. To trzeba przeżyć na własnej skórze! Niesamowite wspomnienia!

Mia San Mia!
09.10.2018 21:34
@buuuU

Co masz przez to na myśli?
09.10.2018 21:03
Chciałbym poznać nick wszystkich chłopaków ze zdjęcia co u nas stacjonują na stronie i przypomnieć sobie jak tutaj pewnie kilku kozaczyło "przez Internet"...
MIA SAN MIA!
09.10.2018 20:08
Cudowne wspomnienia, świetna atmosfera, wspaniali ludzie, piękne miasto, a na deser NASZ Bayern Monachium! Uwielbiam Was wszystkich! Tylko Stern des Sudens meine zwite familie! MIA SAN MIA
09.10.2018 19:21
Jestem na zdjęciu :D

Super atmosfera i na prawdę polecam jeśli ktoś jeszcze nie jest w Fanklubie, bo masa niegłupich ludzi kibicuje i wspiera na stadionie i na zjazdach.

FCB!
09.10.2018 19:02
09.10.2018 18:55
Ja rok temu we wrześniu byłem na meczu z Wolfsburgiem i widziałem na własne oczy ten babol Ulreicha, ale atmosfera była niesamowita i chyba nigdy nie zapomnę tych emocji, które mi towarzyszyły podczas meczu. A co do kibiców drużyny przeciwnej to racja, duża grupa wracała Metrem i nie było żadnych spin, wręcz pełna kulturka.
Również zdziwiło mnie to, że ze stadionu wychodzi tyle tysięcy ludzi a nikt jakoś nie śmiecil i było tak normalnie i spokojnie.
09.10.2018 18:42
Również byłem na tym meczu, szkoda że nie spotkałem ekipy :)

reklama