DieRoten.pl

Wstępny termin Superpuchar Niemiec

07.05.2022, 10:28:30
FotoOlimpik

Dokładnie dwa tygodnie temu poznaliśmy triumfatora Bundesligi w sezonie 2021/22. Tytuł po raz dziesiąty z rzędu przypadł drużynie rekordowego mistrza Niemiec.

Przypominamy zarazem, że monachijczycy zdobyli tytuł pokonując na własnym podwórku Borussię Dortmund 3:1, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii Bundesligi, kiedy Bayern zdobył mistrzostwo po bezpośrednim pojedynku z BVB.

Jakby tego było mało, to podopieczni Juliana Nagelsmanna napisali kolejny piękny rozdział w historii bawarskiego klubu, albowiem żaden inny klub z TOP 5 lig w całej Europie, nie zdobył wcześniej dziesięciu mistrzostw krajowych z rzędu!

Superpuchar Niemiec w lipcu

Co do nadchodzącego sezonu 2022/23, to zdobywając mistrzostwo, podopieczni Nagelsmanna wywalczyli sobie prawo do walki o Superpuchar Niemiec w 2022 roku, w którym zmierzą się ze zwycięzcą finału Pucharu Niemiec.

Przypominamy, że o trofeum w DFB Pokal powalczą SC Freiburg oraz RB Lipsk. Początek starcia na Stadionie Olimpijskim w Berlinie dokładnie 21 maja o 20:00.

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, pojawił się już wstępny termin na rozegranie boju o Superpuchar Niemiec – nastąpi to w ostatnim tygodniu lipca. W związku z tym spotkania w ramach pierwszej rundy PN obu ekip zostaną przesunięte na inny termin.

źródło: Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)07.05.2022 21:19
Lepiej by było zagrać z Lipskiem.
07.05.2022 11:36
Czuję, że będzie to Freiburg