Wspaniały gol Toniego, którego o mały włos by nie było!

Delikatne podanie Javiego Martineza (24)z prawej strony, precyzyjnie opadające na nogę Toniego Kroosa (22), który potężnym wolejem pokonuje bramkarza gości! Gol na 3:1 był prawdziwym pokazem kunsztu piłkarskiego! Nie do pomyślenia, że o mały włos bramka ta by nie padła, bo Kroos już miał od kilku minut siedzieć na ławce!

Asystent trenera - Peter Hermann – przekazał czwartemu sędziemu karteczkę, na której spisane było nazwisko młodego Niemca. Planem Bayernu było ściągnięcie Kroosa i wstawienie Martineza! Jednak ani Heynckes ani Hermann nie byli pewni co do tej zmiany!

Potrzebujemy ustabilizowania pomocy – pomyślał trener. Na sekundy przed zmianą Hermann krzyknął – jeszcze nie, jeszcze chwila.

Decyzją ławki trenerskiej Toni został na boisku, a zmieniony został Shaqiri. Z tą decyzją zgodził się również Matthias Sammer, z którym ten ruch został przedyskutowany.

Jak pokazały następne minuty, decyzja ta była strzałem w dziesiątkę! Świetny tego dnia Kroos postawił swoją wisienkę na torcie, zdobywając gola na 3:1. Toni, uważa jednak, że to asystent przy jego bramce miał tu największy wkład – mieliśmy krótki kontakt wzrokowy, a Javi chciał mi posłać piłkę idealnie tam, gdzie spadła. To był moment pokazujący jego wielki potencjał.

Martinez sam obiecuje – będę ciężko pracował, aby wywalczyć miejsce w zespole.