„Wspaniale było zagrać ponownie przed obliczem fanów”

Drużyna rekordowego mistrza Niemiec ma już za sobą pierwszy mecz towarzyski w ramach przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2021/2022.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna poradzili sobie nieco lepiej tym razem i zremisowali z Ajaxem 2:2. Bramki dla FCB zdobywali kolejno Eric Maxim Choupo-Moting oraz Tanguy Nianzou. Warto przy okazji wspomnieć, że 33-latek ponownie dał szansę gry wielu młodym i utalentowanym graczom z Campusu FCB. Po meczu tradycyjnie nie zabrakło pytań od dziennikarzy.

Julian Nagelsmann:

− W pierwszej połowie byliśmy trochę zbyt głęboko cofnięci, nie byliśmy tak silni w pierwszej linii ataku. Mimo to, mieliśmy szansę na objęcie prowadzenia tuż przed przerwą. Musieliśmy zdobyć tę bramkę. W przerwie nieco się zmieniliśmy i w pierwszym kwadransie po połowie byliśmy naprawdę dobrzy.

Wywieraliśmy duży pressing i mieliśmy kilka dobrych momentów, kiedy byliśmy w posiadaniu piłki. Potem zmieniliśmy 10 zawodników. Chłopcy również spisali się bardzo dobrze. Byli odważni i dobrze grali piłką. Biorąc pod uwagę skład, jakim dysponowaliśmy, to wszystko było w porządku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na trybunach obecni byli widzowie, którzy nas wspierali. To było miłe doświadczenie.

Eric Maxim Choupo-Moting:

− To było coś wspaniałego, zagrać ponownie przed obliczem fanów. Było wiele pozytywów w meczu. Oczywiście można też wspomnieć o negatywnych rzeczach, ale nie zapominajmy, że to okres przygotowawczy.

Zagraliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie, która miała już w nogach kilka sparingów. W pierwszej połowie nie byliśmy w stanie tak naprawdę odnaleźć swojego rytmu. W drugiej połowie radziliśmy już sobie lepiej.

Automatyzmy przyjdą z czasem. Julian zaliczył bardzo dobry start, podobnie jak cała drużyna. Trenowaliśmy wiele nowych rzeczy - bardzo konkretne rzeczy dla obrony, pomocy i ataku. Po trochu wszystkiego. Krok po kroku.