DieRoten.pl
Reklama

Wanner z niegroźnym urazem

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Jeśli w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 mielibyśmy wymienić największych pechowców Bayernu, to bez dwóch zdań do ich grona możemy zaliczyć Paula Wannera.

Utalentowany pomocnik i wychowanek bawarskiego klubu od dawna trenuje już z pierwszym zespołem, ale z racji na liczne problemy zdrowotne w rundzie wiosennej, Niemiec wystąpił tylko w jednym spotkaniu!

Mowa o pojedynku 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym to „Bawarczycy” pokonali 4:2 ekipę Wolfsburga, zaś Paul Wanner miał okazję rozegrać w tym starciu 12 minut. Niestety, ale późniejsze urazy uniemożliwiły mu nawet grę dla drugiej drużyny, czy też ekipy U-19.

Pierwotnie pod koniec kampanii 2022/23 17-latek miał wrócić do akcji, ale w następstwie usunięcia czterech zębów oraz kolejnej kontuzji, młody pomocnik nie zdążył już powąchać murawy…

W ostatnich tygodniach Niemiec o austriackim pochodzeniu trenował indywidualnie, zaś niedawno wznowił nie tylko zajęcia z piłką, ale i również zwiększył obciążenie treningowe. Niestety, ale wczoraj los ponownie nieszczęśliwie doświadczył Paula…

Podczas zajęć z Holgerem Broichem, Wanner poczuł ból w stopie i upadł na murawę (bez udziału innych graczy). Zawodnikowi momentalnie udzielono pomocy, ale po chwili udał się on do szatni, a następnie przeszedł badania medyczne. Szczęśliwie skończyło się bez niczego poważnego, ale mimo wszystko 17-latek musi zrobić sobie kolejną przerwę, która w tym przypadku potrwa 2-3 dni.

Lucas i Mane trenują

W międzyczasie przy Saebener Strassie trenują każdego dnia Lucas Hernandez oraz Sadio Mane. Podczas gdy Francuz walczy o odzyskanie pełnej sprawności (trenował już z zespołem), to Senegalczyk przygotowuje się w Monachium do nadchodzącego zgrupowania swojej reprezentacji narodowej.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...