DieRoten.pl

Wanner miał grać, ale…

01.05.2022, 11:58:18
PodStadionem.pl

Sezon 2021/22 powoli dobiega końca dla wszystkich zespołów Bayernu Monachium – zarówno męskich, jak i żeńskich sekcji piłkarskich bawarskiego klubu.

Wczorajszego późnego popołudnia swoje kolejne spotkanie na krajowym podwórku rozegrali zawodnicy pierwszej drużyny Bayernu, którzy w meczu wyjazdowym mierzyli się na MEWA Arenie w Moguncji z miejscową ekipą FSV Mainz 05.

Niestety, ale podopieczni Juliana Nagelsmanna nie sprostali oczekiwaniom i zostali w pełni zasłużenie pokonani przez swoich rywali 1:3…

Warto wspomnieć, że pierwotnie szansę gry w tym pojedynku miał otrzymać przede wszystkim Paul Wanner, ale koniec końców utalentowany pomocnik nie znalazł się nawet w szerokiej kadrze mistrzów Niemiec, ponieważ zagrał dla FCB U-19 w przegranym 2:3 spotkaniu ligowym z Kickers Offenbach U-19.

Jak informuje portal „Sport1”, 16-latek został poinformowany przez Xavera Zembroda (asystenta Nagelsmanna), że nie znajdzie się on w kadrze na mecz z Mainz, na krótko przed rozpoczęciem ostatniej sesji treningowej przed podróżą do Moguncji.

Młody pomocnik nie miał problemów z decyzją trenerów, ale wskutek nagłej decyzji, nie zdążył na czas, aby dotrzeć do Campusu na trening zespołu U-19 przed starciem z Kicker Offenbach U-19. Wanner ma jednak otrzymać szansę za tydzień ze Stuttgartem.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)01.05.2022 21:48
Mnie trener wczorajszym składem bardzo rozczarował. Tu się chwali jakich to talentów nie mamy w młodszych rocznikach i że będzie im dawał szansę, wczoraj okazja była naprawdę znakomita a nie zagrał prawie żadne!! Naprawdę nie rozumiem!!
01.05.2022 15:59
Tak pokręcona i nieudana akcja jakich sporo ostatnio w Monachium:-/
01.05.2022 13:52
"Pizduś" Julek znowu zrobił swoje czyli postawił na młodzież Sule, Chupo itd.
01.05.2022 13:40
@Ivan7 Julian już zripostował Magatha, aczkolwiek bez rzucania granatów, bo tylko stwierdził, że on meczów Herthy nie komentuje:

"To bardzo sprytne z jego strony. Na pewno nie zrobił tego bezinteresownie. Ale najpierw powinien obejrzeć mecz, a potem do mnie zadzwonić. Sam nie mówię o meczu Herthy"

https://www.meczyki.pl/newsy/felix-magath-uderzyl-w-bayern-monachium-natychmiastowa-reakcja-nagelsmanna-bardzo-sprytne-z-jego-strony/187390-n

@tapczan Poszukałem i grał od 1 minuty. Czyli na mecz się nie spóźnił :D Ale jeśli dobrze zrozumiałem artykuł (a też miałem wątpliwości), to nie zdążył na czas na trening U19.
01.05.2022 12:22
Ale zagrał w tym U-19 czy skoro spóźnił się na ostatni trening to nie zagrał w końcu ?
01.05.2022 12:15
Czuję, że to lato to będzie dla Nagelsmanna istne piekło PR-owe, które zgotują mu media i działacze/trenerzy innych drużyn. Tak to już jest w Niemczech, że jeśli można gdzieś ukąsić Bayern, to ze wszystkich stron będą kąsać. Trener jest młody, popełnia błędy, więc jest łatwym celem krytyki dla opinii publicznej. Chyba tylko poza samym Monachium, każdy w Niemczech marzy o detronizacji FCB w Bundeslidze. Wszyscy dobrze wiedzą że finansowo i sportowo nikt nie ma obecnie podjazdu do bawarskiego giganta, ale siejąc ferment i skłócając Bayern od wewnątrz można w ten sposób wiele ugrać. Kilkumiesięczny sezon ogórkowy dopiero przed nami, więc jeszcze się naczytamy różnych mniejszych lub większych uszczypliwości wymierzonych w trenera, jego sztab, Kahna, Salihamidzicia, Zembroda, Toppmollera czy kogo tam jeszcze. Media hulają w najlepsze, czego przykładem jest powyższe dziennikarskie "arcydzieło", dzisiaj Magath wtrącił swoje 4 grosze, a to dopiero początek jakże ekscytującego lata w świecie niemieckiej piłki nożnej.
01.05.2022 12:02
No i bardzo dobrze. Dawać młodych!
01.05.2022 12:02
nie za bardzo rozumiem? jest tu sugestia ("ponieważ zagrał dla FCB U-19") ze to co jest skutkiem jest przyczyna; nie zagral z Mainz bo zagral w U19 a o zagraniu w w U19 poinformowal go asystent Julka... czyli zagral w U19 bo trener go nie wzial na mecz a nie odwrotnie