Viola znów przegrywa

AC Florencja w Serie A spisuje się fatalnie. Trzy dni przed spotkaniem w Lidze Mistrzów popularne ‘Fiołki’ przegrały 0-2 z Sampdoria Genua i po 24 kolejkach tracą już 6 punktów do szóstego miejsca w tabeli promującego gra w Lidze Europejskiej.

Bez zawieszonego za doping Adriana Mutu, który to również nie zagra w dwumeczu z FC Bayernem goście z Florencji przed 17 tysięczną widownią na „Stadio Luigi Ferraris“ już w 17 minucie stracili pierwszą bramkę (strzelił Franco Semioli). Jeszcze przed przerwą druga bramkę dla gospodarzy w 41 minucie zdobył Giampaolo Pazzini – tym samym Sampodria awansowała na 5 miejsce w tabeli.

Dla drużyny prowadzonej przez trenera Cesare Prandelli jest to czwarta porażka w ostatnich pięciu spotkaniach, gdzie zdobyli oni zaledwie dwie bramki.