Utalentowany Aydin z poważną kontuzją...

Druga drużyna Bayernu póki co może mówić o stosunkowo dobrym sezonie 2021/22 − na ten moment podopieczni Martina Demichelisa zajmują drugie miejsce w tabeli ligowej.

Podopieczni Martina Demichelisa co prawda zanotowali kilka wpadek, ale mimo wszystko w większości spotkań spisują się bardzo dobrze – w tym wielu młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy zostali włączeni do kadry FCB II na początku sezonu 2021/22.

Jednym z takich piłkarzy bezsprzecznie jest Eyup Aydin, który w lipcu bieżącego roku został przesunięty z zespołu U-17 do U-23. 17-letni pomocnik do tej pory wystąpił w 20 meczach (1417 minut na boiskach), w których to strzelił bramkę oraz zanotował 5 asyst.

Niestety, ale nie tak dawno temu, defensywny pomocnik bawarskiego klubu, doznał poważnej kontuzji na treningu – zerwał więzozrost w stawie skokowym. W związku z tym Niemiec o tureckim pochodzeniu musi przejść operację i czeka go wielomiesięczna przerwa od piłki…

To nie koniec fatalnych wiadomości dla trenera Demichelisa, albowiem 18-letni Leon Fust doznał urazu uda i będzie pauzował przez kilka tygodni.

Bayern II wkracza dziś do akcji

Po niedawnej porażce z VfB Eichstaett, dziś wieczorem druga drużyna Bayernu stanie przed szansą rehabilitacji i zadośćuczynienia za ostatnią porażkę w lidze regionalnej. Podopieczni Demichelisa podejmą na własnym podwórku o 19:00 ekipę z Memmingen.