DieRoten.pl
Reklama

Umowa Daviesa gotowa, ale…

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

W pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku zawodników, których przyszłość wymaga wyjaśnienia w najbliższych tygodniach.

Jednym z takich piłkarzy jest 22-letni Alphonso Davies, którego obecna umowa z pierwszym zespołem rekordowego mistrza Niemiec jest ważna do końca czerwca 2025 roku (ostatnie przedłużenie kontraktu miało miejsce w kwietniu 2020 roku).

Od kilku tygodni w mediach co rusz przewija się temat dalszej przyszłości Kanadyjczyka w Monachium. Kilka dni temu na jego temat wypowiedział się z kolei Nick        Huoseh, czyli wieloletni doradca i agent defensora FCB.

− Nic nie zostało jeszcze potwierdzone czy postanowione. Wiele klubów wyraża zainteresowanie, ale nie prowadziliśmy żadnych rozmów ws. możliwego transferu. Umowa Alphonso z FCB jest ważna jeszcze przez 2 lata. Bawarczycy mają nadzieję, że jego kontrakt zostanie przedłużony – powiedział Huoseh.

Dziś najnowsze informacje w kwestii Daviesa przedstawili z kolei dziennikarze Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl. Do przedłużenia kontraktu Alphonso brakuje już tylko podpisu samego zawodnika. Hasan Salihamidzic prowadzi już zaawansowane rozmowy z piłkarzem i jego agentem Nickiem Huosehem, który przebywa obecnie w Monachium.

Nowa umowa wydaje się być kwestią czasu. Jednakże doradca „Phonziego” pragnie poczekać do 30 maja, kiedy to odbędzie się spotkanie Rady Nadzorczej i wyjaśniona zostanie przyszłość dyrektora sportowego FCB, z którym 22-latek i jego agenci odbyli owocne rozmowy oraz uzgodnili wszystkie warunki. Odejście „Brazzo” będzie wiązało się z faktem ustalenia nowego planu klubu z Daviesem i jego otoczeniem na przyszłość.

Alphonso Davies

Kanadyjski defensor może już pochwalić się całkiem pokaźnym dorobkiem jako zawodnik Bayernu Monachium. Alphonso w 153 meczach o stawkę miał udział przy 33 bramkach, zaś wraz z kolegami sięgnął póki co po 13 tytułów (w tym po potrójną koronę w sezonie 2019/20).

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...