Udany debiut Klose

Pierwsza szansa, pierwsza bramka: Miroslav Klose świętuje udany debiut i pierwsze trafienie we włoskiej Serie A. Napastnik Lazio Rzym w starciu przeciwko AC Milan w 12. minucie otworzył wynik spotkania.

Reprezentant Niemiec w piątkowym pojedynku z Mistrzem Włoch w 12. minucie dał prowadzenie gościom. Mimo zdobyczy bramkowej Ex-Bawarczyka zespół Klose wrócił do Rzymu z jednopunktową zdobyczą. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, choć Lazio prowadziło po bramce Cissé w 21. minucie już 2:0. Jendka trafienia kolejno Ibrahimovica (29. minuta) i Cassano (33. minuta) dały podział punktów.

"Co za bramka" pisała Gazetta dello Sport w sobotnim wydaniu o trafieniu Niemca. Także Corriere dello Sport chwali 33-latka za "porywający" występ i życzy zawodnikowi urodzonemu w Opolu: "Tak dalej!".