U19 nie do pokonania

Podopieczni Marca Kienle'ego czerpią dobry przykład z pierwszego zespołu. W obecnych rozgrywkach A-Jgd. BL Süd/Südwest po siedmiu spotkaniach zespół U19 ma na koncie 6 zwycięstw, 1 remis i żadnej porażki. Dzisiaj o 11:00 młodzi Bawarczycy przed 180 widzami zebranymi w Aschheim Sportpark pokonali swoich rówieśników z Frankfurtu 3:1 (2:1). Wynik spotkania otworzył w 16. minucie napastnik gości Marcel Fahrenholz. Odpowiedź nadeszła jeszcze w tej samej połowie. Dwukrotnie bramkarza Eintrachtu pokonał niezawodny Austriak Kevin Friesenbichler (26. z karnego, 32.), dla którego były to odpowiednio 8. i 9. bramka w siódmym spotkaniu, co umocniło go w wyścigu po koronę króla strzelców. Wynik został ustalony w 83. minucie przez 17-letniego skrzydłowego Olivera Markoutza

Powtórkę z rozrywki zafundowali również zawodnicy zespołu U17. W tym wypadku była to jednak niekorzystna sytuacja, ponieważ podopieczni Marcusa Sorga przegrali 4 mecz z rzędu! Mecz rozpoczął się po myśli Bawarczyków. Już w 14. minucie piłkę do bramki SpVgg Greuther Gurth wbił Lucas Scholl. Zespół U17 nie potrafił jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę co zakończyło się utratą dwóch bramek autorstwa Muhammeda Kayaroglu (64., 70.). W rozgrywkach B-Jgd. BL Süd/Südwest Bayern zajmuje obecnie 9. pozycję.