U17 mistrzami Niemiec!

Stało się! Juniorzy Bayernu Monachium do lat 17 zdobyli przed chwilą swój piąty tytuł mistrzowski Niemiec w historii, pokonując Werder Bremę 2:0.

Włodarze Bayernu monachium mają kolejne powody do dumy. W zakończonym przed chwilą pojedynku na Gruenwalder Stadion w Monachium młodzi "Bawarczycy" pokonali Werder Bremę 2:0 i zapewnili sobie pierwszy tytuł mistrzowski od sezonu 2006/07!

Podopieczni Tima Waltera i jego asystenta Tobiasa Schweinsteigera pokonali bremeńczyków w iście mistrzowskim stylu napierając na bramkę swoich rywali od początku do końca spotkania.

Na  bramki 4.300 widzów na stadionie w Monachium musiało czekać do drugiej połowy, kiedy to w 75. minucie pojedynku, czyli na pięć minut przed końcem bramkę na 1:0 zdobył Marcel Zylla. "Bawarczycy" idąc za ciosem wpakowali swoim rywalom jeszcze jedną bramkę w doliczonym czasie gry, kiedy to błąd Werderu wykorzystał Benedict Hollerbach.

Losy spotkania mogły zostać rozstrzygnięte już wcześniej, jednakże podopieczni Tima Waltera niezbyt dobrze wykorzystywali swoje okazje, zaś świetnymi interwencjami raczył nas golkiper gości, 17-letni Luca Plogmann.

Dla ekipy ze stolicy Bawarii jest to już piąte mistrzostwo Niemiec do lat 17. Po raz ostatni "Bawarczycy" zdobyli tytuł w sezonie 2006/07, zaś jednym z ówczesnych zawodników FCB U17 był doskonale nam znany Diego Contento.

FC Bayern U17 2:0 (0:0) Werder Brema U17

Bramki: 1:0 Zylla (75.), 2:0 Hollerbach (80.+2)

FC Bayern U17: Wagner - Rausch, Nitzl, Mai, Daniliuc - Pudic (65. Heiland), Jelisic - Karatas (80.+1 Hollerbach), Zylla, Batista Meier (80.+3 Haumer) - Evina (80.+2 Maloku)

Werder Brema U17: Plogmann - Rorig, Rieckmann, Osterhage, Poznanski - Gruev, Schneider (75. Sitz) - Hackethal, Philipp (79. Memisevic), Ihorst - Quarshie (54. Hiller)