U-17 z pierwszym zwycięstwem w rundzie specjalnej

Jeśli mowa o drużynie Bayernu Monachium do lat 17, sezon ligowy 2022/23 oficjalnie dobiegł już końca kilka tygodniu temu.

Niemniej jednak niedawno potwierdzono, że młodzieżowe zespoły do lat siedemnastu, wezmą jeszcze udział w rundach specjalnych. Zgodnie z ustalonym przez DFB terminarzem, ostatnio młodzi piłkarze Bayernu pokonali u siebie rówieśników z Augsburga.

Pojedynek na stadionie Campusu zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść monachijczyków, którzy już po siedemnastu minutach prowadzili 2:0 (bramki dla FCB U-17 zdobyli Licina oraz Sadat). Warto wspomnieć, że wynik mógł być o wiele wyższy, ale „Bawarczycy” na potęgę marnowali potem okazje bramkowe.

Jeśli zaś mowa o jedynym trafieniu dla augsburczyków, to w 78. minucie starcia rzut karny wykorzystał Prenka.

FCB U-17:

Baertl - Rueger, Kuam, Scholl, Henning - Fernandez, Sadat, Licina, Scott, Richter - Pisano.

Bramki:

1:0 Licina (9’), 2:0 Sadat (17’), 2:1 Prenka (78’).

Po zwycięstwie nad Augsburgiem U-17, podopieczni Michaela Hartmanna zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem rozegrają jeszcze dwa spotkania w ramach rundy specjalnej. Kolejno ze swoimi rówieśnikami z SpVgg Unterhaching (15 kwietnia o 13:00) oraz TSV 1859+1 Monachium (24 kwietnia o 11:00).