Tylko remis we Freiburgu

Pomimo ogromnej przewagi w każdym elemencie gry, Bawarczycy nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku i tylko zremisowali we Freiburgu w ramach 4. kolejki Bundesligi 1:1. Wynik po błędzie obrońców gospodarzy w 33. minucie otworzył Xherdan Shaqiri, jednak nieuwaga i nonszalancja defensorów Bayernu przyniosła nieoczekiwane wyrównanie, które padło w 86. minucie za sprawą Nicolasa Höflera.

Pep Guardiola mając na uwadze piątkowe spotkanie o Superpuchar Europy z Chelsea Londyn w Pradze mocno przemeblował skład i w porównanie z jedenastką która wybiegła przeciwko Norymberdze w sobotę, nastąpiło aż 7 zmian. W formacji obronnej miejsce Lahma, Boatenga i Alaby zajęli odpowiednio Rafinha, Daniel van Buyten oraz Diego Contento. W pomocy w miejsce duetu Robbery oraz Thiago wybiegli Müller, Kroos oraz Shaqiri. Ostatnia rotacja dotyczyła ataku, gdzie Mandžukić usiadł na ławce rezerwowych a na szpicy pojawił się Claudio Pizarro.

Wyjściową jedenastkę uzupełnili zawodnicy, którzy wybiegli również w wygranym 2:0 meczu z Norymbergą – Manuel Neuer, Dante, Bastian Schweinsteiger oraz Mario Götze. Ekipa Freiburga natomiast, wyszła niemal identycznym składem jak w zremisowanym 3:3 spotkaniu z Hoffenheim. Miejsce Mensura Mujdžy i Francisa Coquelina zajęli Christian Günter oraz Charles-Elie Laprévotte.

Słowa mówiące o potrzebie zachowania cierpliwości, o której już przed meczem wspominał vice-kapitan Bayernu Bastian Schweinsteiger pełniący od początku meczu funkcję kapitana przy braku Lahma w wyjściowym składzie, były słuszne. Mocno przemeblowany skład Bayernu potrzebował około 10 minut żeby przejąć inicjatywę w meczu. Jednakże pierwszą groźną sytuację stworzył Freiburg, jednak strzał Olivera Sorga (12.) nie sprawił większych problemów Neuerowi.

Kolejne minuty toczyły się już pod dyktando Bawarczyków, jednak zarówno przy strzale Kroosa (14.) jak i Shaqiriego (15.) dobrze interweniował golkiper gospodarzy. Kilkanaście minut później był już jednak bez szans. Dobre dośrodkowanie Müllera i błąd obrońcy Freiburga wykorzystał niezwykle aktywny tego dnia Xherdan Shaqiri (33.).

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i częściej przy piłce znajdowali się zawodnicy Dumy Bawarii czego wynikiem była olbrzymia przewaga w posiadaniu piłki 76% - 24%. Kolejne okazje na podwyższenie rezultatu miał Shaqiri jednak ani w 56., jak i w 59. minucie nie udało mu się pokonać Baumanna. Swoje szanse po szybkich wypadach miał również Freiburg, czego potwierdzeniem może być chociażby strzał w słupek Laprévotte’a (60.).

Bayern pomimo powolnego rozgrywania piłki i małej kreatywności starał się podwyższyć rezultat, jednak znakomicie dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy, zatrzymał trzykrotnie w przeciągu jednej minuty (74.) dwa strzały Müllera oraz uderzenie Kroosa. Jednakże niewykorzystane sytuacje bezlitośnie zemściły się na Bawarczykach i wprowadzony w 61. minucie Nicolas Höfler doprowadził (86.) do euforii miejscową widownię.

Mimo rozczarowującego wyniku i straty dwóch punktów Bayern co najmniej do soboty objął fotel lidera Bundesligi.

Statystyki indywidualne:
Strzały na bramkę: 2 – Sorg, Freis, 1 – Laprévotte / 5 – Kroos, 4 – Shaqiri, 2 – Lahm
Wygrane pojedynki: 100% - Kerk, 70% - Ginter, 69% - Sorg / 100% - Neuer, 87% - Schweinsteiger, 80% - van Buyten
Faulowani: 3 – Günter, 3 – Laprévotte, 2 – Schmid / 5 – Kroos, 2 – Müller, 2 – Götze
Kontakty z piłką: 73 – Sorg, 53 – Baumann, 44 – Schmid / 123 – Schweinsteiger, 113 – Dante, 110 – van Buyten

SC Freiburg - FC Bayern 1:1 (0:1)

SC Freiburg: Baumann - Sorg, Diagne, Ginter, Günter - Schuster (61. Höfler), Fernandes - Schmid, Laprévotte (60. Kerk) - Guedé (75. Hanke), Freis

Rezerwa: Schwolow, Höhn, Krmas

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Dante, Contento - Schweinsteiger (79. Ribéry) - Müller, Götze (62. Lahm), Kroos, Shaqiri - Pizarro (88. Mandžukić)

Rezerwa: Starke, Alaba, Boateng, Robben

Arbiter: Florian Meyer (Burgdorf)