Tylko remis w Norymberdze

Seria zwycięstw Bayernu Monachium została zatrzymana! Po słabym meczu w derbach Bawarii na Easy-Credit Stadion FCB tylko zremisowało z 1.FC Nuernberg 1:1. Podopieczni Louisa van Gaala prowadzili po trafieniu w 37. minucie Thomasa Müllera, jednak zaraz po przerwie do siatki Bayernu trafił Ilkay Gündogan (54.). Tym samym Monachijczycy obejmują pozycję lidera Bundesligi, jednak nie da się ukryć, że FCB w tym pojedynku straciło dwa punkty.

Trener przyjezdnych musiał dokonać dwóch zmian w porównaniu z środowym meczem w Lidze Mistrzów z ACF Fiorentina. W związku z urazem Francka Ribery'ego miejsce w pierwszym składzie znalazł Ivica Olić, zaś kontuzjowanego Daniela van Buytena zastąpił Diego Contento. Na środek obrony powrócił w takiej sytuacji Holger Badstuber.

Gospodarze, którzy przeciwko Bayernowi wystawili wypożyczonych z FCB Breno i Andreasa Ottla, od samego początku mieli tylko jeden cel - obrona własnej bramki. Na swojej połowie stali całą jedenastkę, co skutecznie uniemożliwiało Monachijczykom przeprowadzanie sktutecznych akcji.

Bayern bił głową w mur i w końcu udało mu się do przebić w 38. minucie. Müller zagrał do Olicia, który natychmiast piętką wypuścił Mario Gomeza. Snajper przyjezdnych mocno wbił futbolówkę w pole karne, a tam nadbiegający Thomas uderzył z pierwszej piłki i dał prowadzenie Bayernowi.

Na drugą połowę nie wyszedł Arjen Robben, którego zmienił Hamit Altintop. Początek drugich 45 minut wyglądał podobnie do pierwszej odsłony, ale niespodziewanie gospodarze wyrównali wynik spotkania - Contento nie zdołał zablokować uderzenie Erica-Maxima Choupo-Motinga, piłkę przed siebie sparował Hans Joerg Butt, do której dopadł Gündogan i na raty wpakował futbolówkę do siatki Bayern (54.).

Monachijczycy w tym momencie ruszyli do ataku. W 59. minucie przyejzdni mieli doskonałą okazję na wyjście na ponowne prowadzenie - Müller zagrał do Gomeza, ten na piąty metr posłał mocną piłkę, do której doszedł Olić, jednak futbolówka powędrowała nad poprzeczka 1.FC Nuernberg. W 64. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Müller, ale jego lob nie był skuteczny.

W 70. minucie na boisku pojawił się Miroslav Klose, który zmienił Olicia. Chwilę później Miro zagrał na 7 metr do Gomeza, który mocno uderzył na bramkę gospodarzy, jednak Raphael Schäfer zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Zaraz przed ostatnim gwizdkiem doskonałą okazję miał Müller, jednak w sytuacji sam na sam nie opanował futbolówki.

1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1 (0:1)

1. FC Nürnberg: Schäfer - Diekmeier, Wolf, Breno, Pinola - Bunjaku (85. Eigler), Ottl, Tavares, Gündogan, Frantz (71. Risse) - Charisteas (46. Choupo-Moting)

FC Bayern: Butt - Lahm, Demichelis, Badstuber, Contento - Robben (46. Altintop), Van Bommel, Schweinsteiger, Müller - Gomez, Olic (70. Klose)

Rezerwowi: Rensing, Görlitz, Alaba, Pranjic, Tymoshchuk
Sędzia: Thorsten Kinhöfer (Herne)
Widzów: 48.500
Bramki: 0:1 Müller (38.), 1:1 Gündogan (54.)
Żółte kartki: Bunjaku, Eigler / Altintop