Trzecie spotkanie Tela i spółki

5 czerwca rozpoczął się coroczny turniej „Tournoi Maurice Revello 2023”, który jest rozgrywany już od 1967 roku we Francji.

Jeśli mowa o uczestnikach tego turnieju, to biorą w nim udział przede wszystkim zawodnicy francuskiej reprezentacji narodowej do lat 18, gdzie jak już dobrze wiemy, powołanie otrzymał utalentowany napastnik Bayernu – Mathys Tel.

Przypominamy zarazem, że zgodnie z ustalonym formatem i ogólnymi zasadami „Tournoi Maurice Revello 2023”, młodzieżowe reprezentacje narodowe rywalizują w 3 grupach po 4 drużyny. W przypadku francuskiej kadry, rywalami „Trójkolorowych” będą Arabia Saudyjska, Kostaryka oraz Kolumbia.

Ostatni mecz Francuzów w grupie

Po tym jak w swoim drugim pojedynku Francuzi pokonali 3:1 Kostarykę U-23, dzisiejszego późnego popołudnia podopieczni Bernarda Diomeda zmierzą się o 17:30 z drużyną Wenezueli U-23.

Miejscem tego starcia będzie Stade de Lattre de Tassigny w Aubagne. Jeśli mowa rywalach francuskiej ekipy, to póki co Wenezuelczycy na turnieju „Tournoi Maurice Revello 2023” ponieśli jedną porażkę oraz zwycięstwo (podobnie jak Francja).

Jako że ostatnio Mathys Tel zaczął na ławce i pojawił się dopiero na początku drugiej połowy, dziś 18-latek najpewniej zagra od samego początku i poprowadzi swoich kolegów w roli kapitana. Póki co jego dorobek to 135 minut, 1 bramka oraz 1 asysta.