Triumf rezerw

Nie ważne czy grają z czołówką czy z outsiderem tabeli, u siebie czy na wyjeździe. Bayern II gromi wszystkich po drodze. Dzisiaj w 8 spotkaniu podopieczni Erika ten Haga odnieśli 8 zwycięstwo rozbijając u siebie Viktorię Aschaffenburg 6:0 (3:0). W kadrze na ten mecz nie znalazł się jeszcze nowy nabytek, 20-letni Etienne Scholz.

W porównaniu z ostatnim meczem przeciwko drugiej drużynie FC Ingolstadt (4:1) szkoleniowiec FCB II dokonał 4 zmian. W miejsce Lukasa Raedera, Ylli Sallahi'ego, Juliana Greena i Bastiana Fischera zagrali Leopold Zingerle, Dennis Chessa, Mitchell Weiser i Tobias Schweinsteiger. Cel był jasny. Jak najszybciej sforsofwać zasieki ustawione przez jedną z najsłabszych drużyn w stawce.

Zadanie udało się szybko zrealizować. Po dokładnym zagraniu Schweinsteigera piłka trafiła pod nogi Patricka Weihraucha, który potężnym strzałem pokonał bramkarza gości (8.). Następne okazje były kwestią czasu, a najlepszą zmarnował Alessandro Schöpf, który nie wykorzystał rzutu karnego. Zespołowi gospodarzy ciągle było mało. Po jednym z dośrodkowań Benno Schmitza w polu karnym niespodziewanie znalazł się środkowy obrońca Edwin Schwarz i głową zdobył drugą bramkę (34.). Chwilę później kolejne precyzyjne dośrodkowanie tym razem Mitchella Weisera z lewej strony i do siatki trafił głową zamykający akcje Tobias Schweinsteiger.

"Jeżeli prowadzisz do przerwy to możesz być zadowolony." to jedna z maksym trenera Bayernu II. Kilka minut po wznowieniu gry mały Bayern popisał się świetną, kombinacyjną akcją, którą po raz drugi w meczu wykończył Weihrauch (52.). Dalsze ataki monachijczyków przynosiły kolejne bramki. Po dobrym podaniu od wprowadzonego Bastiana Fischera wynik na 5:0 podwyższył kolejny zmiennik, Julia Green (64.). Wynik spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił w 80. minucie starszy z braci Schweinsteigerów.