Triumf Bawarczyków w derbach

Bayern udanie rozpoczął rundę rewanżową w niemieckiej Bundeslidze. W derbach Bawarii podopieczni Juppa Heynckesa pokonali ostatnie w tabeli Greuther Furth 2:0 (1:0). Obie bramki na Allianz Arenie strzelił Mario Mandzukić (26., 61.). Dzięki zwycięstwu Bawarczycy utrzymali 9-punktową przewagę nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen, który wygrał dziś w hicie kolejki z Eintrachtem Frankfurt (3:1).

Bayern od początku zdominował spotkanie co udokumentowało posiadanie piłki (77%-23% na korzyść FCB). Broniący się całym zespołem na własnej połowie Furth długo stawiało opór dzięki dobrej współpracy środkowych obrońców. W końcu jednak nadeszła 26. minuta. Z pierwszej piłki dośrodkował Thomas Muller. Piłka skozłowała i z woleja uderzył ją Mandzukić. Bramkarz gości sparował futbolówkę do ziemii, jednak na tyle niefortunnie, że ta prześlizgnęła się za linię bramkową. Do przerwy Bawarczycy kontrolowali mecz (78% posiadania piłki; 16:1 w strzałach; 9:0 w rzutach rożnych) jednak nie udało zdobyć się kolejnych bramek.

Po zmianie stron Furth dalej nie kwapiło się do ataku. Dopiero w 54. minucie piłkarze Michaela Buskensa oddali pierwszy strzał na bramkę Manuela Neuera. Kilka minut później po niewiadomo którym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Toni'ego Kroosa do piłki wyskoczył Mandzukić i skierował piłkę do siatki. Dla Chorwata było to 11 trafienie w tym sezonie w rozgrywkach Bundesligi. Bardzo duże ożywienie w grze Bawarczyków wprowadziły zmiany. Na placu gry pojawili się Xherdan Shaqiri, Arjen Robben i Mario Gomez. Dwaj pierwsi w tececie z grajacym świetnie od początku Franckiem Ribery'm często wymieniali pozycje, czym mocno zmylili defensywę gości. Ostatecznie nie padła jednak żadna bramka.

FC Bayern - SpVgg Greuther Fürth 2:0 (1:0)
FC Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller (70. Robben), Kroos (70. Shaqiri), Ribéry - Mandzukic (85. Gomez)
Ławka: Starke, Boateng, Rafinha, Tymoshchuk
SpVgg Greuther Fürth: Hesl - Zimmermann, Kleine, Sobiech, Rahman - Petsos, Pekovic, Fürstner - Sararer (87. Klaus), Stieber (90. Park) - Nöthe (67. Azemi)
Sędzia: Markus Schmidt (Stuttgart)
Widzów: 71.000 (komplet)
Bramki: 1:0 Mandzukic (26.), 2:0 Mandzukic (61.)
Żółte kartki: Martínez / Rahman