Dzisiejszego wieczoru czeka nas kolejne spotkanie z udziałem piłkarza Bayernu Monachium. Podkreślamy zarazem, że na zgrupowania swoich reprezentacji udało się dokładnie 17 graczy pierwszej drużyny FCB.

Rozgrywki: Eliminacje do mistrzostw Europy
Godzina:
20:45
Faworyt bukmacherów:
Hiszpania (1,95)

Dokładnie o 20:45 swoje drugie spotkanie w ramach trwającej obecnie przerwy reprezentacyjnej, rozegrają podopieczni Roberto Moreno, którym tym razem przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z drużyną Szwecji. Jak dobrze wiemy wśród powołanych znalazł się jeden zawodnik Bayernu, a będąc dokładniejszym Thiago.

Ze statystyk prowadzonych przez serwis „Soccerway” możemy dowiedzieć się, że do tej pory obie reprezentacje miały okazję mierzyć się ze sobą przy 14 okazjach. Zdecydowanie lepszym bilansem mogą pochwalić się Hiszpanie, którzy zwyciężali już siedmiokrotnie.

Pozostałe pojedynki kończyły się 4 remisami oraz 3 porażkami mistrzów Świata z 2010 roku. Na korzyść Sergio Ramosa i spółki przemawia też bilans bramkowy, albowiem mówimy dokładnie o 24 strzelonych oraz 15 straconych golach.

Po raz ostatni obie drużyny miały okazję stanąć ze sobą w szranki 10 czerwca 2019 roku (również w ramach eliminacji do Euro w 2020 roku). Wówczas lepsi okazji się zawodnicy „La Furia Roja”, którzy na własnym podwórku w Madrycie pokonali Szwedów 3:0 (po bramkach Ramosa, Moraty i Oyarzabala).

Choć w poprzednim starciu (remis 1:1 z Norwegią) Thiago przesiedział całe 90 minut na ławce rezerwowych, to według doniesień prasowych tym razem pomocnik bawarskiego klubu wystąpi od samego początku.