Tel z bramką, Francuzi z porażką

Dokładnie wczoraj rozpoczęła się 49. edycja młodzieżowego turnieju piłki nożnej pod nazwą „Tournoi Maurice Revello 2023”.

Jeśli mowa o uczestnikach tego turnieju, to biorą w nim udział przede wszystkim zawodnicy francuskiej reprezentacji narodowej do lat 18, gdzie powołanie otrzymał utalentowany napastnik Bayernu – Mathys Tel.

Przypominamy zarazem, że zgodnie z ustalonym formatem i ogólnymi zasadami „Tournoi Maurice Revello 2023”, młodzieżowe reprezentacje narodowe rywalizują w 3 grupach po 4 drużyny. W przypadku francuskiej kadry, rywalami „Trójkolorowych” będą Arabia Saudyjska, Kostaryka oraz Kolumbia.

Porażka po rzutach karnych

Wczorajszego późnego popołudnia swoje pierwsze spotkanie rozegrali z kolei młodzi Francuzi, którym przyszło zagrać na Stade de Lattre de Tassigny w Aubagne z reprezentacją Arabii Saudyjskiej U-23.

Jako że regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 2:2, to o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Choć Saudyjczycy początkowo zmarnowali dwie jedenastki, to koniec końców wygrali oni konkurs jedenastek.

Jeśli mowa o wspomnianym wyżej Mathysie Telu, to ofensywny talent Bayernu spędził na boisku pełne 90 minut. 18-latek nie tylko strzelił bramkę na wagę remisu 2:2 w samej końcówce, ale i również wykorzystał swoją jedenastkę w późniejszym konkursie. Swój następny mecz Francuzi rozegrają 8 czerwca przeciwko Kostaryce o 17:30.