Tel wybrany MVP Tygodnia w Bundeslidze

W niedzielny wieczór odbyło się ostatnie spotkanie w ramach szóstej kolejki rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi. Jak zwykle nie brakowało emocji i niespodzianek.

Jeśli mowa o drużynie rekordowego mistrza Niemiec, to podopieczni Juliana Nagelsmanna zaliczyli słaby występ i zremisowali tylko 2:2 z ekipą VfB Stuttgart. Wskutek czego „Bawarczycy” w dalszym ciągu okupują trzecią lokatę w tabeli ligowej.

Co do pozostałych spotkań, to emocji nie brakowało między innymi w pojedynku Borussii Dortmund z RB Lipsk, który został kilka dni temu oficjalnie przejęty przez Marco Rose, czyli byłego szkoleniowca BVB. Koniec końców zespół „Byków” pokonał dortmundzki klub 3:0.

Swoje 3 punkty zdobyli także gracze Schalke 04, którzy wrócili do 1. Bundesligi po krótkiej przerwie (w derbowym starciu S04 ograło VfL Bochum 3:1). Z kolei Bayer 04 Leverkusen zremisował tylko 2:2 z Herthą BSC. Co do wyróżnień piłkarzy w 6. kolejce, nagrodzony został Mathys Tel.

Utalentowany napastnik otrzymał szansę gry od samego początku w boju z VfB i strzelił swojego debiutanckiego gola dla monachijczyków w rozgrywkach ligowych. Strzelając bramkę na 1:0, 17-latek stał się też najmłodszym strzelcem Bayernu w historii BL (17 lat i 136 dni). W związku z tym oficjalny portal „Bundesliga.com” postanowił wybrać go Zawodnikiem Kolejki.

− Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem częścią Bayernu, to niesamowite, że mogę strzelać bramki dla tego legendarnego klubu. Mam nadzieję, że nadal będę mógł być atutem i robić jak najwięcej dla drużyny – powiedział po meczu Tel.

Ogółem rzecz biorąc Mathys Tel w 4 rozegranych meczach o stawkę zdobył dwie bramki. 17-latek notuje trafienie średnio co 79 minut.

Źródło: Bundesliga.com