Tedesco: Bayern zasłużył na zwycięstwo

Bayern Monachium ma już za sobą pierwsze oficjalne spotkanie o stawkę w sezonie 2022/2023 – w ubiegłą sobotę monachijczycy rywalizowali z RB Lipsk.

Stawką starcia z RB Lipsk na Red Bull Arenie był Superpuchar Niemiec. Koniec końców podopieczni Juliana Nagelsmanna zasłużenie zdobyli tytuł i pokonali swoich rywali aż 5:3.

Podczas pomeczowej konferencji prasowej, na temat porażki z „Bawarczykami” wypowiedział się szkoleniowiec „Byków”, czyli Domenico Tedesco, który przyznał, że jakość i gra Bayernu zaprezentowana w pierwszej połowie były wręcz szaleństwem.

− Przede wszystkim Bayern zasłużył na zwycięstwo, zwłaszcza ze względu na pierwszą połowę. Tam zagrali na miarę swoich możliwości. Mają szybkich jak strzała zawodników na wszystkich pozycjach. Strzały przychodzą zewsząd. Z lewej, z prawej. To szaleństwo! – powiedział Tedesco.

− Pewnie, że przeciwnik był bardzo dobry. Powinniśmy jednak lepiej bronić się przy tych 3 golach w pierwszej połowie. Piłka lądowała po prostu u stóp Bayernu, podobnie jak przy czwartym golu. Trzeba mieć też trochę szczęścia przy tym – mówił dalej.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzami, trener RB Lipsk przyznał również, że po dokonanych transferach, Bayern Monachium pozostaje głównym faworytem w walce o tytuły w kampanii 2022/23.

− Myślę, że widzieliście dzisiaj, że Bayern jest absolutnym faworytem wchodząc w ten sezon. Widać było, że Bayern tam jest i po raz kolejny się wzmocnił – podsumował Domenico Tedesco.

Źródło: RBL / Sky