„Tak grają dziadkowie!”

Przegrana 3-2 z Mainz to druga porażka FC Bayernu z rzędu i trzecia w ostatnich pięciu spotkaniach Bundesligi. Rekordowy mistrz Niemiec traci prowadzenie w lidze na rzecz Borusii Dortmund i spada na trzecie miejsce w tabeli.

Teraz grzmi w FC Bayernie! Jak się dowiedział ‘Bild’: Prezydent Uli Hoeness już w trakcie przerwy niedzielnego spotkania dał upust swoim emocją.

Jak Bayern schodził przegrywając 1-0 na przerwę to Uli Hoeness stał przed szatnią, gdzie swoją wściekłość wyładował na asystencie trenera – Peterze Hermannie. Hoeness krzyczał: „tak w piłkę grają dziadkowie. Tak nie może być dalej. Mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie ogień!”

Jednak nic się nie zmieniło, a Bayern zasłużenie przegrał.

Po spotkaniu Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge milczeli. Jupp Heynckes tez nic nie powiedział.

Natomiast Franz Beckenbauer postawił sprawę jasno: „jeśli jakiś zespół jest piłkarsko słabszy, ale nadrabia to wolą walki to trzeba się takiemu czemuś przeciwstawić”.