DieRoten.pl

Streich o decyzji DFB: Ta krytyka jest oburzająca

09.04.2022, 10:54:01
FotoOlimpik

Dokładnie tydzień temu w meczu Bayernu z Freiburgiem, pod koniec spotkania doszło do wielkiego zamieszania, które w ostatnich dniach było tematem numer jeden w Niemczech.

Mowa rzecz jasna o zamieszaniu z 12 zawodnikami Bayernu na boisku – sytuacja miała miejsce kilkanaście sekund, po czym mecz został przerwany przez sędziego. Koniec końców wszystko zostało wyjaśnione i pojedynek został wznowiony. Niemniej jednak dwa dni później, Freiburg postanowił złożyć odwołanie do DFB w celu wyjaśnienia (w najgorszym wypadku dla FCB, mógł zostać przyznany walkower).

Niemniej jednak wczorajszą decyzją Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, winę zrzucono na sędziów, zaś wynik 4:1 został podtrzymany. Jak można było się spodziewać – na SCF spadła ogromna fala krytyki, na co też zareagował na wczorajszej konferencji trener fryburczyków, czyli Christian Streich.

− W przypadku kilku panów mamy do czynienia z ignorancją. Mamy nadzieję, że po wydaniu orzeczenia będzie istniała pewność prawna na przyszłość, tak aby inne kluby nie stanęły ponownie przed takim dylematem – powiedział Streich.

− Najwyraźniej niektórzy ludzie nie wiedzieli, jak bardzo taki incydent jest wszechogarniający. To absolutnie oburzające, że jesteś krytykowany przez tych, którzy popełnili błąd – podsumował Christian Streich.

Niewykluczone jednak, że w wyniku zeszłotygodniowego zamieszania i odwołania Freiburga, Niemiecki Związek Piłki Nożnej dokona kilku zmian w przepisach, aby uniknąć w przyszłości podobnych przypadków i niepotrzebnych problemów.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)09.04.2022 16:55
Wiekszosc wypowiedzi w stylu nie wiem i sie dowiedzieć nie chce ale jęzorem pokłapię.
SC F bardzo dobrze zrobilo i bardzo dobrze ze owy sprzeciw nie zostal uwzgledniony przez DFB. Na orliku to sobie krzyczec mozna ze nic sie nie stalo ,jeszcze tego brakuje aby w swiat poszlo , ze Bayern w lidze pyka w 12 a przeciwnycy nawet skargi na to zlozyc nie mogą.
09.04.2022 13:57
Dokładnie tak samo mi się wydaje jak @Lampo . Przy składaniu tej skargi padały takie słowa ze strony Freiburga.
Grunt,że cyrk zakończony.
09.04.2022 11:41
Co za głupie gadanie. Mówi tak jakby takie sytuacje zdarzały się co tydzień!! W moim oczach działacze i trener Freibburga skompromitowali się tymi wypowiedziami!!
09.04.2022 11:41
Nikt i nic ich do tego nie zmuszało. Mogli się odwołać albo nie i wybrali to pierwsze.
09.04.2022 11:36
Chyba nie do konca rozumiecie.
Słowa Streicha nie dotyczą domagania sie przez SCF w.o., lecz tego ze dziwne regulacje prawne - wedle dostępnych przekazów - niejako zmuszały SCF do złożenia odwołania, miast DFB do podjęcia działań z urzędu. I ja rozumiem to oburzenie Streicha, bo nic nie zawinili, a czego by nie zrobili, staliby na straconej pozycji.
09.04.2022 11:29
Za co walkower? Za siedemnaście sekund, podczas których nic się nie zmieniło, nawet piłka nie była w grze?Uczciwie wypracowaliśmy sobie wszystkie bramki i prowadziliśmy z przeciwnikiem. Błąd popełnili sędziowie - od technicznego po głównego. Lubię Freiburg, ma udany sezon, ale w meczu z nami nie zasługiwał choćby na punkt. A jak chcą je zdobyć, niech szukają na boisku, nie poza nim.
09.04.2022 11:04
Sami sobie są winni, bo najpierw mówili co innego, a zrobili co innego. Dwulicowość nie ma wielu fanów więc niech wyciągną z tego wnioski na przyszłość.
09.04.2022 11:02
Szczerze mówiąc, to ja osobiście spodziewałem się, że Freiburg dostanie tego walkowera. Trochę jestem rozczarowany tą ich zagrywką odwołaniem, ale patrząc na tabelę i na sytuację w jakiej klub Streicha znajduje się pod koniec sezonu, w pewnym sensie rozumiem decyzję jaką w tej sprawie podjęli włodarze SCF. W tym układzie, co jest obecnie te 3 punkty znacząco by ich przybliżyły do europejskich pucharów, a być może nawet otworzyłyby im drogę do walki o Ligę Mistrzów.