DieRoten.pl

Straus: Warunki naszego obozu w Dosze były bardzo dobre

17.01.2023, 09:17:19
Merk Picture / Shutterstock.com

Nie tylko męska, ale i również żeńska drużyna Bayernu Monachium, ma już za sobą zimowy obóz przygotowawczy w ośrodku Aspire Academy w katarskim Dosze.

Kilka dni temu swoje przygotowania w Katarze zakończyły monachijki, które mają jeszcze sporo czasu na powrót do akcji w żeńskiej Bundeslidze (5 lutego Lina Magull i spółka zmierzą się z Turbine Potsdam).

Co do zakończonego niedawno obozu w Dosze, na temat poczynionych postępów oraz ogólnych warunków w Katarze, wypowiedział się trener żeńskiej drużyny Bayernu Monachium, czyli Alexander Straus, który zaznaczył, że skupiono się na wielu ważnych elementach.

− Warunki były bardzo dobre, a pogoda również dopisała nam w Katarze. Pracowaliśmy nad naszym systemem, zarówno w ataku, jak i w obronie. Pracowaliśmy również nad pressingiem – powiedział Straus.

− Podczas naszego pobytu tutaj mogliśmy zanurkować nieco głębiej i popracować bardziej nad szczegółami. Ważna była również część fizyczna, skupiono się również na utrzymaniu wysokiej intensywności – dodał trener FCB Frauen.

Zadowolona z kilkudniowego obozu przygotowawczego w Dosze jest również młoda i niezwykle utalentowana napastniczka monachijskiego klubu – Franziska Kett.

− Dni były bardzo intensywne, ale poczyniłyśmy ogromny krok do przodu. Po raz kolejny dobrze rozwinęłyśmy się jako zespół. Miałyśmy świetne warunki, mogłyśmy zrealizować wiele rzeczy i dobrze się bawić przy tym – podsumowała Franzi Kett.

źródło: FCB.de
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)17.01.2023 12:28
Po takim obozie czas na wygrane. Powodzenia drogie Panie.