DieRoten.pl
Reklama

Straus: Musimy wykorzystać wolne przestrzenie z MSV

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Już jutro do akcji w rozgrywkach żeńskiej Bundesligi powracają zawodniczki pierwszego zespołu Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Po tym jak monachijki odniosły bardzo cenne zwycięstwo nad Wolfsburgiem w poprzedniej kolejce, tym razem Lina Magull i spółka zmierzą się w Bundeslidze z ekipą MSV Duisburg.

Co prawda rywalki Bayernu zajmują ostatnie miejsce w tabeli ligowej, ale piłkarki z Bawarii w żadnym wypadku nie lekceważą z tego powodu ekipy prowadzonej przez Nicka Fishera. Mimo wszystko FCB Frauen dołoży wszelkich starań, aby 3 punkty pozostały w Monachium.

− Duisburg gra bardzo odważnie od tyłu i ma dobrą grę w ataku. Wiemy, że w meczu z nimi będziemy mieli wolne przestrzenie, które musimy wykorzystać, aby strzelić im bramki – powiedział trener Straus.

− Nasza motywacja i koncentracja muszą być zawsze takie same, bez względu na to, z jaką drużyną gramy. Tylko to się liczy i taką mentalność musimy pokazać – podsumował Alexander Straus.

Po rozegraniu sześciu dotychczasowych kolejek w żeńskiej Bundeslidze, piłkarki Bayernu zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 14 punktów. Na wynik ten przełożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz bilans bramkowy 11:3.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...