DieRoten.pl
Reklama

Specjalna wystawa dla Matthaeusa z okazji 60. urodzin

fot. Własne
Reklama

Wczorajszy dzień był wyjątkowy dla jednej z największych legend w historii Bayernu Monachium − Lothar Matthaeus obchodził dokładnie 60. urodziny.

Lothar Matthaeus spędził wiele lat swojej kariery jako zawodnik rekordowego mistrza Niemiec – w trakcie tej przygody rozegrał w sumie 410 spotkań, strzelając przy tym 100 bramek i notując 51 asyst. Ponadto Niemiec razem z kolegami sięgnął po 14 trofeów.

Z okazji wczorajszych 60. urodziny legendy Bayernu i niemieckiej reprezentacji narodowej (rekordowe 150 meczów), monachijczycy postanowili zorganizować dla 60-latka specjalną wystawę w muzeum FCB. Na otwarciu nowej wystawy obecni byli przede wszystkim Uli Hoeness, Karl-Heinz Rummenigge, Herbert Hainer, Franz Beckenbauer oraz sam solenizant.

Matthaeus wybrał do klubowego muzeum osobiste eksponaty ze swojej prywatnej kolekcji – mowa nie tylko o licznych trykotach, ale i również medalach i pucharach. Nie zabrakło też indywidualnych nagród jak Złoty But z MŚ w 1990 roku czy też trofeum Piłkarza Roku na Świecie FIFA.

− Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co udało mi się osiągnąć w mojej karierze, a także za zaszczyt, jakim jest dla mnie ta specjalna wystawa w Bayernie – powiedział Lothar.

− Wystawa jest wielkim sukcesem. Mam nadzieję, że wkrótce kibice znów będą mogli przychodzić do Muzeum Bayernu – podsumował Matthaeus.

Warto przy okazji nadmienić, iż legendarny pomocnik bawarskiego klubu otrzymał w dniu swoich 60. urodzin oficjalny certyfikat potwierdzający jego honorowe członkostwo w FCB. Ponadto Karl-Heinz Rummenigge wręczył mu ogromne zdjęcie w oprawce, na którym Lothar widnieje ze wszystkimi swoimi trofeami zdobytymi w Monachium.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...