Sparing Bayernu II i godzina gry Roki

Pierwotnie 15 listopada (niedziela) druga drużyna prowadzona przez Holgera Seitza miała rozegrać kolejne spotkanie w ramach rozgrywek trzeciej ligi niemieckiej.

Mimo wszystko pojedynek ligowy z SV Meppen nie doszedł do skutku, jako że w drużynie przeciwnej doszło do wykrycia wielu przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym zespół poddał się kwarantannie, zaś do DFB wystosowano prośbę o przełożenie meczu, która została pomyślnie rozpatrzona.

Aby nie marnować czasu i sprawdzić przy okazji formę zespołu, zorganizowano wczoraj sparing Bayernu II z drugoligową ekipą FC Liefering (Austria) w Salzburgu. Podopieczni Holgera Seitza pokazali się z dobrej strony i zasłużenie zwyciężyli 3:2. Warto podkreślić, że od samego początku zagrał przede wszystkim Marc Roca, który nie otrzymał powołania z Hiszpanii i został w klubie.

Dobra pierwsza połowa

Monachijczycy zaliczyli bardzo dobry start w 120-minutowym meczu testowym, zaś na pierwszego gola nie przyszło nam czekać zbyt długo, albowiem już w 10. minucie do siatki rywali trafił Leon Dajaku, który wykorzystał dogranie Fiete Arpa. Mimo szybko prowadzenia podopieczni Seitza nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu starali się podwyższyć prowadzenie. Współpraca Dajaku i Arpa układała się znakomicie, o czym można było się przekonać w 31. minucie. Po idealnym podaniu od Dantasa, Leon oddał futbolówkę Fiete, który podwyższył na 2:0. Co prawda gospodarze również mieli swoje okazje bramkowe, ale na posterunku stał Schneller, który nie dał sobie strzelić bramki.

Scott ratuje zwycięstwo

W drugiej części meczu towarzyskiego w Salzburgu gospodarze radzili sobie znacznie lepiej niż w pierwszej godzinie gry. W 87. minucie do bramki bawarskiego klubu trafił Bukta, zaś nieco ponad 18 minut później na 2:2 zdołał wyrównać Schiestl. Niemniej jednak goście z Monachium nie poddali się bez walki i koniec końców odnieśli zwycięstwo, po tym jak na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się utalentowany Christopher Scott.

Bayern II: Schneller - Stanisic (61' Mayer), Senkbeil (90' Lawrence), Arrey-Mbi (90' Mihaljevic), Lungwitz (61' Vita) – Dantas (61' Scott), Roca (61' Kern), Scott (45' Zaiser) – Rochelt (90' Karatas), Arp (61' Jastremski), Dajaku (90' Booth)

Tore: 0:1 Dajaku (10'), 0:2 Arp (31'), 1:2 Bukta (87'), 2:2 Schiestl (105'), 2:3 Scott (112')