DieRoten.pl

Southgate: Chcieliśmy Musialę w Angli

22.06.2022, 07:30:35
Shutterstock.com\Saolab Press

Choć jeszcze ponad 2 lata temu niewiele wskazywało na to, że Jamal Musiala będzie reprezentował Niemcy w przyszłości, to rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Po serii rozmów z Joachimem Loewem oraz Oliverem Bierhoffem, młody pomocnik zgodził się ostatecznie reprezentować niemiecką reprezentację narodową, zaś jego debiut przypadł na 25 marca 2021 roku.

Od tamtej pory Jamal Musiala miał okazję założyć trykot „Die Mannschaft” w sumie 15-krotnie, zaś jego dorobek w tym czasie to 1 bramka oraz 1 asysta. Nie tak dawno temu na temat wyboru kadry Niemiec kosztem Anglii wypowiedział się selekcjoner Anglików – Gareth Southgate.

− Chcielibyśmy, aby na pewno został w Anglii. Ale kiedy codziennie trenujesz w Bayernie Monachium i jesteś otoczony zawodnikami z Bayernu i Niemiec, to jest to trochę trudniejsze, a oczywiście jego rodzina też jest silnie związana z krajem – powiedział Southgate.

− Miło nam się z nim pracowało, gdy występował w naszych drużynach juniorskich. To był naprawdę miły chłopak. Wiedzieliśmy, że będzie i jest dobrym graczem. Na pewno byśmy go chcieli, ale w Anglii mamy teraz wiele takich sytuacji - jestem pewien, że w Niemczech jest podobnie - gdzie zawodnicy mogą grać dla wielu różnych krajów i czasami ich serca kierują się gdzie indziej. W pełni to szanuję – mówił dalej.

Miło widzieć, że dobrze sobie radzi, bo pierwszy raz spotkałem go, gdy miał jakieś 13 czy 14 lat. Bardzo się cieszę, że mu się to udaje. Cieszę się, że dobrze sobie radzi – podsumował Gareth Southgate.

Warto podkreślić, że mimo 19 lat na karku, Jamal może pochwalić się już 77 występami w pierwszym zespole Bayernu, zaś jego dorobek w tym czasie to 15 bramek oraz 6 asyst. Ponadto razem z kolegami sięgnął po 8 tytułów (w tym po Ligę Mistrzów).

źródło: talkSport

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)22.06.2022 17:02
Czas pokazał że dokonał słusznego wyboru.
22.06.2022 09:04
Musiala to mądry piłkarz i wie która kadra jest lepsza :)