Sezon 2016/17 w liczbach

Każdego roku Bayern Monachium bije i ustanawia nowe rekordy. W pierwszej rundzie sezonu 2016/17 „Bawarczycy” pod wodzą nowego trenera Carlo Ancelottiego dokonali kilku wielkich rzeczy.

Włoski trener jako jedyny w historii klubu ze stolicy Bawarii wygrał osiem pierwszych spotkań z Bayernem – żaden inny szkoleniowiec nie dokonał tego w przeszłości.

Kolejnym wielkim wyczynem może dla przykładu pochwalić Kingsley Coman, który niczym torpeda biegł 34,8 km/h w jednym ze swoich rajdów! Francuz pobił swój osobisty rekord z poprzedniego roku o 0,43 kilometra na godzinę!

Poniżej znajdziecie kilka liczb z pierwszej rundy sezonu, które zostały opracowane i przedstawione przez oficjalną witrynę Bayernu Monachium.

6 – Bayern Monachium po raz szósty z rzędu okupuje pierwsze miejsce w Bundeslidze przed przerwą zimową. Ogółem dla mistrzów Niemiec jest to już 22. nieoficjalny tytuł mistrza jesieni. Co więcej w 18 z 21 przypadków FCB zakończyło sezon zwycięstwem w lidze.

8 – Carlo Ancelotti wygrałem osiem pierwszych spotkań z Bayernem we wszystkich rozgrywkach. Żaden inny trener nie dokonał tego w przeszłości klubu od momentu awansu do Bundesligi w 1965 roku.

9 – Bayern posiada najlepszą obronę w lidze. Do tej pory w 16 spotkaniach Bayern stracił zaledwie 9 bramek. Podopieczni Carlo Ancelottiego to jedyna drużyna w lidze, która zachowała czyste konto w połowie spotkań ligowych w sezonie 2016/17.

34,8 – Kinglesy Coman pobił swój osobisty rekord szybkości o 0,43 km/h. W jednym ze spotkań Francuz pędził z prędkością 34,8 kilometra na godzinę!

52 – Żadna inna drużyna w lidze nie stworzyła sobie tylu sytuacji bramkowych co Bayern. Ponadto „Bawarczycy” zdobyli najwięcej bramek w Bundeslidze (38).

69,9 – Najskuteczniejszy i zarazem najsilniejszy piłkarz w pojedynkach jeden na jednego nosi trykot FCB. Mowa jest o Matsie Hummelsie, który wygrał 69,9% wszystkich pojedynków. Ogółem rzecz biorąc zespół „Dumy Bawarii” jest najsilniejszą drużyną pod względem pojedynków – Bayern wygrał ich łącznie 53,4%.

133 – Robert Lewandowski w pojedynku z RB Lipsk zdobył swojego 133. gola w Bundeslidze. Zdobyta bramka sprawia, że nasz rodak zrównał się trafieniami z Giovane Elberem w klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów. Jedynie Claudio Pizarro jako obcokrajowiec posiada większą ilość bramek (190).

159 – Thiago przebiegł najwięcej kilometrów w sezonie 2016/17. Od początku sezonu Hiszpan przebiegł łącznie 159 km.

162 – Piłkarze „Die Roten” dopuścili się jedynie 162 fauli w lidze. Żaden inny zespół w Bundeslidze nie popełnił tak „małej” ilości fauli jak Bayern.

238 – Kapitan Philipp Lahm wygrał swoje 238. spotkanie w starciu 16. kolejki Bundesligi przeciwko RB Lipsk. Lahm okupuje obecnie piąte miejsce w rankingu wszech czasów Bundesligi. Niemiec zrównał się liczbą wygranych z innym legendarnym zawodnikiem FCB – Stefanem Reuterem. Co więcej Lahm wygrał 64 procent wszystkich spotkań w lidze (najlepszy wskaźnik wśród najlepszej dziesiątki).

284 – Bayern oddał łącznie na bramkę 284 strzałów w obecnym sezonie ligowym. Z kolei ich rywale oddali łącznie na bramkę FCB 121 strzałów. Robert Lewandowski osobiście oddał 70 strzałów, czyli najwięcej spośród wszystkich zawodników w lidze. W poprzednich dwóch sezonach Polak również posiadał największą liczbę oddanych strzałów na bramkę.

415 – David Alaba wykonał do tej pory 415 sprintów, więcej niż jakikolwiek inny piłkarz FCB. Austriak średnio wykonuje 31 sprintów na 90 minut, zaś Franck Ribery średnio dokonuje tego 32 razy na 90 minut!

999 – Thomas Mueller zakończył swoją serię bez zdobytej bramki po 999 minutach! Niemiec dokonał tego w wygranym 5-0 pojedynku z Wolfsburgiem w 14. kolejce ligowej.

1,440 – Manuel Neuer rozegrał łącznie 1,440 minut – najwięcej spośród wszystkich. Najlepszy golkiper na świecie nie przegapił żadnego ze spotkań w Bundeslidze. Drugi Robert Lewandowski rozegrał łącznie 1,374 minut do tej pory.

3,800 – Thiago w meczu przeciwko RB Lipsk zdobył bramkę na 1-0, która dla „Bawarczyków” była już 3,800 bramką Bayernu w historii występów w Bundeslidze. Niesamowity wyczyn! Nikt w Niemczech nie może pochwalić się takim wynikiem!

11,537 – Bayern prowadzi również w zestawieniu pod względem wykonanych podań (11,537). Co więcej mistrzowie Niemiec mogą pochwalić się ponadto najlepszą ich dokładnością (87 procent).