Seitz: Spodziewamy się głęboko grającego rywala

Po dwóch tygodniach przerwy od rywalizacji, do akcji dziś wieczorem powracają zawodnicy drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Dokładnie o 19:00 do akcji w bawarskiej lidze regionalnej powracają podopieczni Holgera Seitza, którzy podejmą na Gruenwalder Stadion w Monachium ekipę Eintrachtu Bamberg.

Co prawda piłkarze Bayernu II powinni planowo rozegrać kilka spotkań więcej w ostatnich dwóch tygodniach, ale z racji na przerwę reprezentacyjną, dwa pojedynki zostały odwołane. Co do nadchodzącego starcia, trener monachijczyków spodziewa się głęboko grającego rywala.

− Międzynarodowa przerwa odebrała niektórym zawodnikom dużo energii, ponieważ podróżowali po świecie ze swoimi młodzieżowymi drużynami – powiedział Seitz.

− Ale nasi młodzi zawodnicy również mogą się tego nauczyć i muszą sobie z tym poradzić. Dla innych było to oczywiście ekscytujące zadanie, aby trenować razem z profesjonalistami – dodał.

− Spodziewamy się, że Bamberg będzie bardzo głęboką grającą drużyną. Naszym zadaniem będzie znalezienie luk w szeregach rywala i wykorzystanie ich – podsumował Holger Seitz.

Biorąc pod uwagę fakt, że Bayern ma do rozegrania jeszcze trzy zaległe spotkania, drugi zespół FCB zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w tabeli ligowej z dorobkiem 19 punktów – na wynik ten składa się 5 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki oraz bilans bramkowy 26:24.