DieRoten.pl
Reklama

Sane może odejść tego lata?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Bazując na doniesieniach medialnych z ostatnich dni i tygodni, w pierwszym zespole Bayernu możemy wyróżnić kilku kandydatów do odejścia w letnim okienku transferowym.

Jeśli mowa o defensywie, to obecnie najbardziej prawdopodobne jest odejście Benjamina Pavarda, który poinformował już władze bawarskiego klubu o tym, że nie przedłuży wygasającego za rok kontraktu i najlepiej już tego lata zmieni otoczenie klubowe.

W przypadku ofensywy, media co rusz wspominają o niepewnej przyszłości Sadio Mane. Jak jednak poinformowali dziś dziennikarze Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl w najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider”, kandydatem do sprzedaży tego lata jest również Leroy Sane.

Reporterzy sportowej redakcji „Bilda” zaznaczają, że wraz z odejściem Hasana Salihamidzica, niemiecki skrzydłowy stracił swojego największego zwolennika i adwokata, który zawsze bronił go w niemalże każdej sytuacji. Obecnie mówi się, że wewnątrz klubu coraz częściej dyskutuje się o przyszłości pomocnika w Bayernie.

Co prawda szefowie nadal rozmawiają o nowej umowie dla reprezentanta Niemiec, ale ponadto w gabinetach bossów FCB pojawia się temat możliwego rozstania, zwłaszcza że 27-latek często zawodził na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Na ten moment wszystko pozostaje jednak sprawą otwartą.

Leroy Sane

Mając na uwadze tylko sezon 2022/23, to niemiecki skrzydłowy miał okazję wystąpić w sumie w 44 meczach o stawkę dla Bayernu (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie), w których to strzelił 14 bramek oraz zanotował 10 asyst.

Jeśli zaś mowa o jego całym dorobku, od momentu debiutu w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, to Leroy Sane może pochwalić się następującymi liczbami w barwach FCB:

− 133 spotkania
− 38 bramek i 37 asyst
− 8 tytułów

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...