Rose: To był świetny występ całego zespołu

Bayern Monachium z pewnością inaczej wyobrażał sobie początek nowego sezonu 2023/24 – w ubiegłą sobotę monachijczycy polegli w Superpucharze.

Rywalem zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela w boju o Superpuchar Niemiec była ekipa RB Lipsk, która koniec końców pokonała swoich rywali z Monachium 3:0 i zasłużenie zdobyła trofeum.

Podczas pomeczowych wywiadów, na temat wygranej swojej drużyny wypowiedział się trener „Byków”, czyli Marco Rose, który pochwalił nie tylko Daniego Olmo za występ i hat-tricka, ale i również wszystkich swoich podopiecznych za grę przez całe 90 minut.

− Dani Olmo jest wyjątkowym piłkarzem. Świetny występ w jego wykonaniu - świetny występ całego zespołu. Sposób, w jaki zdobył drugą bramkę, jest wyjątkowy. Ale jeszcze bardziej imponuje mi to, jak prowadzi drużynę, jak zabiera ze sobą młodych zawodników – powiedział po meczu Rose.

− Wygraliśmy 3:0, strzeliliśmy piękne gole. W dodatku do zera. Ogólnie drużyna ciężko pracowała, pilnie broniła, ale mieliśmy też dobrego bramkarza. Oczywiście była jedna czy dwie sytuacje, w których byliśmy trochę nieostrożni. Ale ten mecz powinien nas podbudować, nawet jeśli w przyszłości nadal możemy zrobić kilka rzeczy lepiej – dodał.

− Nie można bronić jakości Bayernu przez 90 minut. Jasne, momentami byliśmy głęboko cofnięci, ale potem sprytnie kontrowaliśmy. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz. Za tydzień w Leverkusen zmierzymy się z kolejnym dobrym zespołem – podsumował Marco Rose.

Dla 46-letniego szkoleniowca był to dokładnie drugi tytuł odkąd został on trenerem RB Lipsk – najpierw pod koniec minionego sezonu jego podopieczni zdobyli Puchar Niemiec, po czym w ubiegłą sobotę RBL sięgnęło jeszcze po Superpuchar.