Rose: Bayern nie był od nas dużo lepszy

Przed kilkoma dniami swoje kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze pierwszej drużyny Bayernu, gdzie obowiązki trenera pełni Thomas Tuchel.

Niestety, ale mimo stosunkowo dobrej gry w pierwszej połowie starcia na Allianz Arenie (1:0 dla FCB po 45 minutach), podopieczni Thomasa Tuchela zostali ostatecznie pokonani przez RB Lipsk, który skutecznie wykorzystał swoje okazje i zasłużenie wygrał na stadionie monachijczyków 3:1.

Niedawno na temat wygranej swojego zespołu wypowiedział się trener Marco Rose, który podkreślił, że jego podopieczni nie zwątpili i do końca wierzyli, że mogą coś ugrać w rywalizacji z „Bawarczykami”.

− Bayern nie był od nas dużo lepszy. W przerwie mieliśmy wrażenie, że stać nas na więcej. Byliśmy trochę ospali w posiadaniu piłki. Chcieliśmy grać bardziej intensywnie, działać bardziej kompaktowo – powiedział Rose.

− Zawsze towarzyszyło nam uczucie, że coś jest dziś możliwe. Po 1:1 czuliśmy się, jakbyśmy mieli Bayern na haku. Cieszymy się, że zagraliśmy swoje i wygraliśmy. Podobała mi się energia, z jaką działaliśmy, to, że tak wielu zawodników było zdesperowanych, by strzelić gola – dodał.

− Wynik 1:1 był dla nas niezwykle istotny, to otwarło grę. To był długi sezon, ale chcemy dać z siebie wszystko w najbliższych tygodniach – podsumował Marco Rose.

Podczas gdy dla Bayernu sezon dobiegnie końca w przyszłą sobotę, to zawodnicy RB Lipsk oprócz spotkania w Bundeslidze, mają jeszcze do rozegrania finał rozgrywek Pucharu Niemiec, który został zaplanowany na 3 czerwca (rywalem RBL będzie Eintracht Frankfurt).