DieRoten.pl
Reklama

Rolfes: Transfer Mane podkreśla możliwości FCB

fot. Shutterstock.com\mohsen nabil
Reklama

Wśród zawodników, którzy zostali tego lata sprowadzeni na Allianz Arenę, należy wymienić przede wszystkim gwiazdę światowego formatu – Sadio Mane.

Senegalczyk świetnie odnalazł się w nowym zespole i póki co może pochwalić się czteroma trafieniami w czterech meczach o stawkę dla Bayernu Monachium.

Jakiś czas temu na temat Sadio Mane w rozmowie dla „Kickera” wypowiedział się Simon Rolfes, czyli dyrektor sportowy Bayeru 04 Leverkusen, który zaznaczył, że 30-latek jest topowym piłkarzem, zaś jego transfer potwierdza tylko wielkie możliwości „Bawarczyków”.

− Jest oczywiście absolutnie topowym zawodnikiem, w ostatnich latach zawsze dawał z siebie wszystko, wygrał Ligę Mistrzów, został Piłkarzem Roku w Afryce - to wielki gracz – powiedział Rolfes.

− Ten transfer podkreśla możliwości Bayernu Monachium. W Bundeslidze są jedynymi, którzy mogą odważyć się na sprowadzenie zawodnika takiego kalibru – dodał dyrektor sportowy Bayeru 04.

Simon Rolfes nie ma również wątpliwości, że transfer Sadio Mane do Bayernu wpłynie pozytywnie na wizerunek i postrzeganie Bundesligi na całym piłkarskim świecie.

− To także jest ważne. Atrakcyjność ligi zależy także od poszczególnych zawodników. Najwięksi piłkarze, tacy jak Cristiano Ronaldo, mają więcej zwolenników w mediach społecznościowych niż kluby. To pokazuje, jaką siłę przyciągania mają gracze w dzisiejszych czasach mediów. Również pod tym względem Mane jest dla Bundesligi atutem – podsumował Simon Rolfes.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...