Rezerwy FCB z szóstym zwycięstwem z rzędu!

Kolejny zespół Bayernu Monachium nie zwalnia tempa w sezonie 2018/2019. Tym razem swoje spotkanie rozgrywali wczoraj zawodnicy drugiej drużyny FCB pod wodzą Holgera Seitza.

W życiu pewne są tylko trzy rzeczy – śmierć, podatki i zwycięstwo rezerw Bayernu. We wtorkowy wieczór podopieczni Holgera Seitza odnieśli szóstą wygraną z rzędu. Tym razem pokonali na własnym terenie rezerwy Norymbergi 1:0.

Seitz ustawił zespół typowym 4-3-3. Już w ósmej minucie Bayern mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał Wriedta fantastycznie wybronił bramkarz gości. Potem do głosu doszła Norymberga. Dwa razy przed przerwą ekipę "Gwiazdy Południa" uratowała poprzeczka i słupek. W drużynie gości wyróżniał się kapitan Erik Engelhardt.

Po zmianie stron najpierw świetną interwencją popisał się Lucas Mai, a potem gospodarzy znowu uratował słupek. Holger Seitz zainterweniował, wprowadził na boisko Jeonga i Evinę, zmienił ustawienie na 4-2-3-1 i Bayern momentalnie odzyskał kontrolę nad meczem. W 71. minucie po asyście Shabaniego piłkę do bramki skierował Wriedt.

Krótko przed końcem Jeong miał szansę zamknąć wynik, ale dobrze obronił bramkarz Vasilij. Dość szczęśliwe zwycięstwo, ale ostatnie 30-35 minut należało zdecydowanie do Bayernu więc nie można powiedzieć, że była to niezasłużona wygrana.

Jako ciekawostkę można zaznaczyć, że mecz z trybun obserwował trener pierwszej drużyny Niko Kovac.

− To był bardzo urozmaicony mecz z szansami po obu stronach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ze dowieźliśmy to zwycięstwo. Weszliśmy dobrze w mecz, ale potem Norymberga pokazała siłę. Koniec końców pokazaliśmy mentalność zwycięzców − powiedział po meczu Seitz.

Bayern II 1:0 (0:0) 1. FC Nuernberg II

Bramki: 1:0 Wriedt (71')

Bayern II: Fruechtl - Tuerkkalesi (55' Jeong), Feldhahn, Mai, Meier - Fein (88' Koehn), Welzmueller, Will - Shabani, Wriedt, Nollenberg (55' Evina)

Po rozegraniu sześciu spotkań druga drużyna Bayernu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi regionalnej regionu bawarskiego i ma przewagę 2 oczek nad FC Memmingen, które ma na swoim koncie jeden mecz więcej niż FCB. Swoje następne spotkanie Wriedt i spółka rozegrają 26 sierpnia o 14:00 z VfR Garching.