Remis BVB przed sobotnim klasykiem

Wczorajszego późnego wieczoru swój mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów rozgrywali również zawodnicy Petera Bosza, czyli Borussia Dortmund.

Niestety spośród niemieckich drużyn grających w Lidze Mistrzów tylko Bayern Monachium nie zawiódł i zdobył trzy punkty. W czwartej kolejce punkty potraciły także dwa pozostałe kluby z Bundesligi, czyli Borussia Dortmund oraz RB Lipsk.

Wicemistrzowie Niemiec zostali tym razem pokonani przez FC Porto 3:1. Na Estadio do Dragao wynik spotkania został otwarty już w 13. minucie, kiedy to bramkę na 1:0 zdobył Hector Herrera. Po zmianie stron goście z Lipska wyrównali za sprawą Timo Wernera, jednakże Portugalczycy zdołali jeszcze wpakować „Bykom” dwie bramki i pojedynek zakończył się wynikiem 3:1.

RB Lipsk po ostatniej porażce zajmuje teraz trzecie miejsce w grupie G z dorobkiem czterech punktów. Lider Besiktas ma na swoim koncie 10 oczek, podczas gdy drugie FC Porto posiada obecnie sześć punktów. Stawkę zamyka AS Monaco z dorobkiem 2 oczek. Póki co trzecie miejsce gwarantuje RBL grę w Lidze Europy.

Drugi remis BVB z APOEL-em

Z kolei w meczu grupy H Borussia Dortmund podejmowała na własnym podwórku ekipę APOEL-u Nikozja. Dortmundczycy niestety po raz drugi z rzędu zawiedli swoich kibiców w Lidze Mistrzów i ponownie zremisowali 1:1.

Jako pierwsi prowadzenie w 29. minucie za sprawą Raphaela Guerreiro objęli gospodarze, jednakże zaledwie sześć minut po zmianie stron wyrównał Mickael Pote, który przed dwoma tygodniami również zdobył bramkę na wagę jednego punktu z Borussią Dortmund.

Sytuacja BVB w tabeli H jest bardzo skomplikowana – klub z Zagłębia Ruhry zajmuje obecnie trzecie miejsce, które gwarantuje grę w Lidze Europy, jednakże APOEL również ma na swoim koncie dwa punkty, ale zajmuje czwarte miejsce ze względu na gorszy bilans bramkowy.

Pierwsze miejsce w tabeli H zajmuje Tottenham Hotspur z dorobkiem 10 punktów, podczas gdy drugie miejsce okupuje Real Madryt, który poległ wczoraj na Wembley z „Kogutami” 3:1. Borussia do drugiego miejsca gwarantującego awans traci pięć punktów.