Porażka z Benficą boli, ale... kibice Bayernu mogą odetchnąć z ulgą! Drugie miejsce w grupie oznacza inne godziny meczów na KMŚ. Potencjalny ćwierćfinał nie będzie już o 3 w nocy. Co jeszcze się zmieniło?
Mimo że kibice “Die Roten” mogą czuć niedosyt, to porażka i drugie miejsce w grupie mają - jak donosi “TZ” - pewien nieoczekiwany plus. Zwłaszcza dla fanów oglądających mecze Klubowych Mistrzostw Świata w Polsce.
O ile oba możliwe terminy meczu 1/8 finału dla Bayernu były ustalone na godzinę 22:00 czasu polskiego (16:00 czasu lokalnego), o tyle w przypadku potencjalnego ćwierćfinału kibice mogą odetchnąć z ulgą. Mecz Bayernu odbyłby się w sobotę, 5 lipca, o godzinie 18:00 czasu polskiego, a nie o 3:00 w nocy, jak w przypadku zwycięzcy grupy.
Ulga dotyczy prawdopodobnie także samych piłkarzy Bayernu. Po ciężkim meczu z Benficą, rozegranym w ogromnym upale (rezerwowi oglądali go z szatni z powodu ekstremalnych temperatur), ewentualny ćwierćfinał, mimo że zaplanowany na 12:00 czasu lokalnego przy prognozowanych 33 stopniach Celsjusza w Atlancie, może być bardziej komfortowy.
Wszystko dlatego, że Mercedes-Benz Stadium, gdzie rozegrane zostanie to spotkanie, posiada zasuwany dach, który umożliwia uruchomienie klimatyzacji.
Komentarze