Przegląd prasy po meczu

Niemieckie media wychwalają Bayern po wczorajszym zwycięstwie 2:0 nad Juventusem Turyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Włoskie media zaznaczają, że dwubramkowa porażka to najniższy wymiar kary.

Bild.de"Alaba strzela po 28 sekundach. Muller dokańcza dzieła"

Po zwycięstwie 2:0 Bayern jest w połowie drogi od awansu do półfinału, może nawet bliżej. - "To był nasz najlepszy mecz w Lidze Mistrzów" - mówi Rummenigge"To jest wynik, którego chcieliśmy"

Kicker.de"Brawurowy Bayern sprawił, że Juve wyglądał staro"

Bayern na własnym stadionie rozbił, jak dotąd niepokonany Juventus 2:0. Bawarczycy niemal od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania. Dzięki wygranej Bayern znalazł się w znakomitej sytuacji przed rewanżem. Trafienie Alaby w pierwszej minucie ustawiło mecz. Ciosem dla podopiecznych Juppa Heynckesa poważna kontuzja Kroosa.

Suddeutsche Zeitung"Mocny Bayern odczarował Juventus"

Udany wieczór dla Bayernu. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów pokonali Juventus 2:0. Już w 26 sekundzie Alaba zaskoczył rywali. W drugiej połowie drugą bramkę dołożył Müller. Szczególnie w pierwszej połowie Bayern miał mnóstwo okazji na zdobycie gola. Na nieszczęście dla Bawarczyków, w tym sezonie nie wystąpi już raczej Toni Kroos, dla którego ten wieczór nie był wesoły.

La Repubblica"Bayern - Juve 2:0. Będzie ciężko"

Ćwierćfinał dla drużyny Antonia Conte zaczął się fatalnie. Nie minęło 30 sekund, a goście przegrywali. Juventus nawet przez chwilę nie kontrolował spotkania. Na domiar złego w rewanżu nie zagra Vidal i Lichtsteiner "Bayern grał dobrze, ale nie odpuścimy w rewanżu" - przyznaje Conte. "Byli mocniejsi, nie mogę mieć pretensji do moich piłkarzy"

Corriere della Sera"Bayern dominuje, Juventus traci dwa gole"

Po golu Alaby w 26. sekundzie Bayern prowadził 1:0. Drugiego gola dołożył Muller w drugiej połowie. Buffon nie popisał się przy obu golach dla Bayernu. W rewanżu w Turynie nie zagrają Arturo Vidal i Stephan Lichtsteiner. Na szczęście dla Juventusu mecz zakończył się wynikiem 2:0.

La Gazzetta dello Sport"Lekcja futbolu na Allianz-Arena"

Gwiazda Pirlo nie zabłysła, Błędy Buffona zadecydowały o porażce. Juventus nie istniał i miał mnóstwo szczęścia, że nie przegrał wyżej. Stara Dama wyłącznie statystowała na boisku Bayernowi, który grał w piłkę. Niemcy objęli prowadzenie już w 25. sekundzie spotkania. W drugiej połowie Włochów dobił Müller.