DieRoten.pl
Reklama

POTM Stycznia w Bundeslidze: Musiala nominowany

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do szóstej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2023/24, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Przypominamy o możliwości oddawania swoich głosów na Piłkarza Stycznia w Bundeslidze.

Jak zwykle nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden reprezentant Bayernu – Jamal Musiala. Nominowani są jeszcze Pierre Hincapie (Bayer 04), Alejandro Grimaldo (Bayer 04), Niclas Fuellkrug (Borussia Dortmund), Niels Nkounkou (Eintracht Frankfurt) oraz Deniz Undav (VfB Stuttgart)..

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani do tytułu Piłkarza Stycznia:

− Jamal Musiala (Bayern Monachium).
− Pierre Hincapie (Bayer 04 Leverkusen).
− Alejandro Grimaldo (Bayer 04 Leverkusen).
− Deniz Undav (VfB Stuttgart).
− Niclas Fuellkrug (Borussia Dortmund).
− Niels Nkounkou (Eintracht Frankfurt).

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Victor Boniface (Bayer 04 Leverkusen).
Wrzesień: 
Serhou Guirassy (VfB Stuttgart).
Październik: Florian Wirtz (Bayer 04 Leverkusen).
Listopad: Deniz Undav (VfB Stuttgart).
Styczeń: 
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:

 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...