Piłkarki Bayernu z awansem do fazy pucharowej CL

Zawodniczki Bayernu Monachium mają już za sobą kolejne spotkanie w ramach sezonu 2022/23. Tym razem monachijki rywalizowały na europejskim podwórku.

FC Rosengard 0:4 (0:1) FC Bayern Frauen

Piłkarki bawarskiego klubu mają kolejne duże powody do zadowolenia, albowiem w swoim ostatnim pojedynku żeńskiej Ligi Mistrzów, podopieczne Alexandra Strausa odniosły bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe FC Rosengard.

Koniec końców spotkanie piątej kolejki fazy grupowej Champions League zakończyło się wynikiem 4:0 na korzyść FCB Frauen. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelczyń wpisały się kolejno Tainara, Lohmann, Stanway oraz Ladenberger. Warto podkreślić, że dzięki tej wygranej, podopieczne Strausa awansowały do fazy pucharowej.

− To zasłużone zwycięstwo. Dziewczyny wykonały kawał dobrej roboty. Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy poniżej swoich możliwości, ale jestem bardzo zadowolony z drugiej połowy – powiedział trener Straus.

− Jestem naprawdę dumny z tego, co dziewczyny pokazały do tej pory w całej pierwszej połowie sezonu – podsumował Alexander Straus.

Po rozegraniu pięciu kolejek fazy grupowej żeńskiej Ligi Mistrzów, podopieczne Alexandra Strausa zajmują drugie miejsce z dorobkiem 12 punktów (4 zwycięstwa, 1 porażka oraz bramki 12:7). Pierwsze miejsce zajmuje Barcelona, która również ugrała 12 oczek, ale ma lepszy bilans bramkowy (23:6).

FC Bayern Frauen:

Grohs - Tainara (88’ Bragstad), Viggosdottir, Kumagai, Simon - Zadrazil (88’ Landenberger), Stanway - Magull (56’ Kett), Lohmann (76’ Laurent), Buehl (88’ Rudelic) – Schueller.

Bramki:

0:1 Tainara (38’), 0:2 Lohmann (65’), 0:3 Stanway (72’), 0:4 Landenberger (90’).

Na przygotowania do kolejnego wyzwania, podopieczne Alexandra Strausa będą miały jeszcze kilka dni – w najbliższą środę w ostatniej kolejce fazy grupowej Champions League, Lina Magull i spółka podejmą u siebie Benfikę. Początek starcia na stadionie Campusu zaplanowano o 21:00. Dla FCB Frauen będzie to zarazem ostatni mecz w tym roku kalendarzowym.

Źródło: Własne / FCB.de