Pierwszy sparing Carlo!

Już dziś o 17:00 Bayern Monachium pod wodzą nowego trenera rozegra swój pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Rywalami podopiecznych Carlo Ancelottiego będzie Lippstadt 08.

Choć to dopiero pierwszy mecz pod wodzą włoskiego trenera, to i tak wiele osób i ekspertów skupi dziś swój wzrok na tym jak ustawi on swój zespół, w jaki sposób będzie grał i czym będzie różnił się jego Bayern od tego Guardioli?

Bayern po raz ostatni grał z Lippstadt w 2007 roku. W tamtym spotkaniu "Bawarczycy" nie dali najmniejszych szans rywalom i bez problemu zwyciężyli 7-1.

Niestety w kadrze meczowej nie znajdzie się większość kluczowych zawodników, którzy wciąż przebywają na urlopach w związku z występami na Euro 2016. Do dyspozycji trenera będzie między innymi Arjen Robben, Franck Ribery czy Xabi Alonso.

David Alaba wrócił wczorajszego dnia z urlopu, jednakże trener nie ma zamiaru forsować Austriaka i bardzo wątpliwe, że w ogóle ujrzymy go dziś na boisku. Co więcej Ancelotti ujawnił wczoraj, że zawodnicy nie rozegrają po 90 minut.

– Nie chcę, aby chłopaki musieli grać całe 90 minut po zaledwie jednym tygodniu treningów – zakończył Ancelotti, który nie ma zamiaru w nadchodzącym meczu forsować swoich podopiecznych i da szanse zawodnikom z drużyn młodzieżowych.

W wyjściowym składzie być może ujrzymy Javiego Martineza na środku obrony oraz Philippa Lahma na prawej stronie, czyli na swojej ulubionej pozycji.

Zabraknie między innymi takich gwiazd jak: Jerome Boateng, Manuel Neuer, Thomas Mueller, Mats Hummels, Mario Goetze, Robert Lewandowski, Renato Sanches oraz Kingsley Coman.

Areną tego sparingu będzie stadion „Am Bruchbaum“, który jest w stanie pomieścić 8,500 widzów. Połowa dochodów ze sprzedaży biletów trafi do kasy Lippstadt, zaś druga część będzie przeznaczona na pomoc dla uchodźców.

Warto również mieć na uwadze, że mecz ten został zorganizowany jako prezent urodzinowy dla Karla-Heinza Rummenigge, który reprezentował ten zespół jak piłkarz w czasie swojej kariery.