DieRoten.pl

Oświadczenie prezydenta FC Bayern Herberta Hainera

01.03.2020, 16:18:58
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Wczorajsze widowisko w Hoffenheim miało być świętem piłki nożnej, szczególnie dla zawodników i kibiców FC Bayern, jednak skandal który miał miejsce spowodował, że tylko o tym się mówi po spotkaniu. Oświadczenie na ten temat wydał prezydent Herbert Hainer.

Drodzy członkowie klubu, drodzy fani

Wszyscy w Bayernie Monachium w dalszym ciągu jesteśmy oszołomieni wczorajszymi wydarzeniami w Hoffenheim. Jest nam wstyd za zachowanie osób nazywających się "fanami" FC Bayern, którzy siedzieli na trybunie podczas meczu w tamtym miejscu. Dietmar Hopp został obrażony w najgroszy z możliwych sposobów przez kilku idiotów z plakatem. Został zniesławiony z daleko, anonimowo, bezimiennie i tchórzliwie. Wczorajsze wydarzenie stał na skandalicznie niskim poziomie.

W imieniu całego klubu raz jeszcze przepraszam Dietmara Hoppa!

Właśnie świętowaliśmy 120. rocznicę założenia FC Bayern - 120 lat naznaczone takimi wartościami jak odpowiedzialność, tolerancja i szacunek. FC Bayern będzie nadal pielęgnował te wartości. Nie pozwolimy, aby niewielka grupka osób szargała reputację klubu, nie dbając ani o piłkę nożną ani o Bayern. Dla nich liczy się jedynie rozgłos na arenie, która do nich nie należy.

Najwyższy czas podjąć zdecydowane działania. Rasizm, wykluczenie, zniewaga i dyskryminacja wszelkiego rodzaju wobec każdego człowieka muszą się nareszcie skończyć. Jest to również opinia przeważającej większości kibiców FCB. Wyrażają oni swoje niezrozumienie i oburzenie za pośrednictwem wszystkich możliwych platform internetowych, mediów społecznościowych i licznych wiadomości mailowych do nas. Nasi fani stoją razem, futbol stoi razem przeciwko nienawiści, nietolerancji, zniesławieniu. Imponująca postawa zawodników TSG i naszego zespołu po powrocie na boisko, gdzie podawali do siebie futbolówkę, również zostało dobrze przyjęte. To był silny sygnał. Piłka nożna musi oznaczać wspólnotę, a nie podział. Solidarność jest odpowiednim znakiem przeciwko wykluczeniu i wrogości.

W najbliższych dniach odpowiednie organy FC Bayern spotkają się i będą rozmawiać o tej sytuacji. Przeanalizujemy wszystkie opcje, aby zapobiec ponownym wydarzeniom o tym charakterze. Wykorzystamy również wszelkie dostępne środki, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko tym, którzy zdyskredytowali FC Bayern i całą niemiecką piłkę nożną, depcząc nasze wartości. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za FC Bayern Monachium. Dlatego dzisiaj jest dla nas jasne - nie może to dłużej trwać!

Herbert Hainer, prezydent FC Bayern.

źródło: www.fcb.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (81)

reklama03.03.2020 18:58
@zabson79 z tą silną Borussią generalnie się zgadzam, ale prawdziwym interesem Bayernu-jako-korporacji jest stworzenie zachodnioeuropejskiej superligi, z której nie można - bo nie ma dokąd - spaść, no chyba że któregoś dnia pojawi się jakiś inwestor skłonny zapłacić jeszcze więcej za wymienienie jednego klubu na inny i przywilej gry w tejże superlidze.

Na tym poziomie między monopolem a oligopolem nie ma w sumie różnicy. Nie ma jej w tym sensie, że korporacje i tak zmaksymalizują zysk, dzieląc cały tort pomiędzy siebie. W tych specyficznych przypadkach współpraca kooperacji i stworzenie kartelu działa nawet na ich korzyść. No bo przecież nikt nie chciałby oglądać superligi, w której gra i wygrywa tylko jeden zespół, prawda? Kilka lat temu wypłynęła - w pewnym sensie dość podobna - historia dotycząca polityk amerykańskich koncernów farmaceutycznych, rzekomo konkurujących ze sobą na wolnym rynku, które dopuściły się zmowy cenowej i zawyżały ceny leków o setki, jeśli nie tysiące procent. Różnica jest taka - oprócz tego oczywiście, że rozgrywki piłkarskie mają nieco mniej żywotne znaczenie niż dostępność leków - że przynajmniej w Europie sport nadal żywi się romantycznymi historiami, a ponieważ nadal jest w nim sporo nacjonalizmów i resentymentów, powołanie superligi spotkałoby się pewnie ze zmasowanym protestem kibiców, którzy są też - pośrednio i bezpośrednio - głównymi płatnikami.

Jakkolwiek rozumiem ekonomiczne ograniczenia systemu 50+1, to jestem zwolennikiem jego utrzymania. Są sposoby na wyrównanie różnicy dzielącej kluby mogące liczyć na działania prywatnego inwestora od tych, które formalnie pozostają własnością stowarzyszenia kibiców. Nie wiem niestety dokładnie, jak działa to w Niemczech, ale zakładam, że administracja publiczna i rządy landów mogą pokrywać część kosztów szkolenia młodych piłkarzy, opiekować się infrastrukturą itp. Realną korzyścią, która z tego płynie, jest nie tylko utrzymanie pewnej tożsamości kulturowej czy historycznego dziedzictwa, lecz także społeczna i ekonomiczna, ale też taka zwykła, ludzka sprawiedliwość. No bo jednak kluby istnieją dla kibiców i dzięki kibicom, ciężko pracującym, żeby mieć na bilet, koszulkę czy szalik. Nie powinny więc sprowadzać się do prywatnych zabawek niemieckich, rosyjskich czy saudyjskich multimiliarderów.
03.03.2020 10:51
@predator z tą monopolizacją rynku to się nie zgodzę ;) Bardziej chodzi o dominację nad konkurentami, bo wszyscy w Bayernie powtarzają ,że silna Borussia to silny Bayern.
Jeśli chodzi o zasadę 50+1 to w swoim założeniu jest słuszna, bo w pewnym sensie zabezpiecza kluby przed niebezpiecznymi praktykami gdzie klub jest uzależniony od jednego źródła finansowania w postaci jakiegoś milionera i nie jest własnością jednej osoby.
Z drugiej strony mocno ogranicza wejście prywatnego biznesu do klubu, bo skoro ktoś wykłada pieniądze to chciałbym mieć nieograniczoną władzę.
02.03.2020 22:33
@Moe skoro nie czytasz to po co piszesz o tej tematyce a może chodzi o to że Hop nie płaci pracownikom w swoim zakładzie albo łamie prawa pracownika? Mecz to najlepszy sposób żeby zwrócić uwagę na problem który może jest ich wymysłem tego nie oceniam. Shickeria ma swoje racje, a zarząd ma swoje poglądy kolidujące, niemniej takich idiotycznych i głupich racji ultrasi Schickeri nie maja bo już dawno by ich zarząd, Uli wyrzucił z trybun bo w Bayernie jest porządek i o wszystkim myślą to nie Wisła Kraków.
Jak myślicie że doping Sud Kurve nie ma większego znaczenia to jesteście głupcami. Owszem może nie mieć wpływu ale trzeba być w top formie i mocny charakter. A wiemy doskonale, że w tym sezonie są dołki i braki kadrowe.
02.03.2020 21:34
@vaterland tak i nie. W sensie ścisłym klub jest zorganizowany jak korporacja: ma korporacyjną strukturę, jego celem biznesowym jest przynoszenie zysków, wypłacanie dywidend, monopolizacja rynku i monetyzacja tego monopolu. Ale tym, co wyróżnia kluby niemieckie, pozostaje struktura własności. Zasada 50+1 gwarantuje, że kluby działają na zasadzie spółdzielni. Nie są niczyją prywatną zabawką ani globalną marką za którą nie stoi nic oprócz żądzy pieniądza. Kluby są dobrem wspólnym kibiców - w takiej mierze, w jakiej świat podporządkowany dyktaturze pieniądza jeszcze na to pozwala. Hoffenheim Hoppa w majestacie prawa łamie tę zasadę. Hainer ją pewnie rozumie, ale idę o zakład, że najchętniej by się jej jak najszybciej pozbył.
02.03.2020 15:01
Nic im nie zrobią zobaczycie . Także nie ma robić sztucznego zamieszania . Tacy kibice ( fanatycy) robią ogromna robotę podczas meczu gdyby nie oni to zwykły kibic słyszał by jak komary latają
02.03.2020 13:08
@Zerafaelo To teraz wyobraź sobie, że Twój pracodawca prowadzi biznes z kontrahentem, za którym ty delikatnie mówiąc nie przepadasz i na każdym kroku go szkalujesz. To jak myślisz co zrobi twój pracodawca, zerwie wielomilionową współpracę czy po prostu wy..ciebie z pracy ?
Inna kwestia, jeśli się wypowiadasz o tak zwanych "piknikach" to miej na uwadze, że oni często płacą dwa trzy razy więcej za bilety niż ci z tzw. młyna i myślisz , że kogo klub bardziej szanuje ?
Jeśli tak bardzo chcą protestować to niech idą po cywilnemu a nie w klubowych koszulkach pod zakład pracy Hoppa i tam wywieszają transparenty. Zdecydowana większość kibiców nie identyfikuje się z tą grupą oszołomów, którzy prowadzą swoje prywatne krucjaty ale niestety potem takie incydenty są identyfikowane z całą grupą kibiców.
02.03.2020 12:52
@Moe to jest taki typ ludzi, który protestując np. przeciwko Zuckerbergowi umawialiby się przez Facebooka.
02.03.2020 12:31
@Zerafaelo Sorry, ale po ch** czytać oświadczenie jednej, czy drugiej strony, skoro większość z nas pamięta jak powstało Hoffe, jak powstał RBL, znamy ich historię, oraz widzieliśmy co działo się w sobotę na meczu. Sami potrafimy wyciągać wnioski.

Jak chcą walczyć z Modern Football niech przestaną chodzić na Bayern - zresztą, już chyba nie będą mieć okazji - gdyż nie ma większej komercyjnej maszynki do robienia pieniędzy niż Bayern.

Przeszkadza im Hoffe, Lipsk, nie mają problemów z Bayerem i Wolfsburgiem, za chwilę przypierniczą się do Herthy bo za dużo wydają...

Edytowano : 2020-03-02 12:33:54

Na dodatek to nasi włodarze byli(są) największymi orędownikami zniesienia regulacji 50+1... C'mon, rozumiałbym protesty kibiców, każdej innej ekipy, ale nie sympatyków Bayernu.
02.03.2020 12:00
Na Google cenzura jest znajdźcie stronę Schickerii na szybko powodzenia. Wejdzcie, przetłumaczcie, przeczytajcie opinie wszystkich stron i dopiero piszcie komentarze, a tak to jesteście jak owieczki, koncerny duże się cieszą tylko na was.
02.03.2020 11:47
Sama kultura ultrasów jest sama w sobie odrzucająca teraz przelali czarę goryczy. Nie wierze w wielki wpływ dopingu, piłkarze to profesjonaliści, własny stadion nie jest taka zaleta jak kiedyś

Edytowano : 2020-03-02 11:56:19

Sam nie popieram wyzywania innych zespołów i wulgaryzmy na stadionie to coś czego już akceptuje (nawet wzgledem drużyn jak Real których nie szanuje). Co do protestu to „kibice” protestują przeciwko pozytywnym zmianom które w piłce powinny zajść. Hoffe i Lipsk to wzory do naśladowania
02.03.2020 11:28
@aries Dokładnie zacznijcie od siebie zamiast wrzucać na Schickerie. Zanim w ogóle osądy napiszecie w menelskim rynsztokowym stylu trzeba zbadać fakty i pobudki. Od 15 lat oglądam bundesligę i ultrasi podczas meczu nie mieli wcześniej takich karygodnych występków. Ostatni jaki pamiętam to szyderstwa w stronę zarządu Arsenalu z powodu bardzo drogich biletów.
Wg mnie tu nie chodzi już o Hopa, a o różnicę poglądów ekonomiczno politycznych. Wiadomo zarząd Bayernu będzie bronił Hopa bo mają wspólne interesy poprzez te oprogramowania do firm z Audi, Adidasem. Nadal nie rozumiem tak ostrej reakcji ultrasów, nie chce mi się wierzyć że chodzi o to że klub z 4 ligi gra w 1 i to że skazali fanów BVB przez niego.

Edytowano : 2020-03-02 11:35:18

Poza tym największym problemem będzie teraz doping jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu, bo duża cześć trybun to pikniki przecież. To się odbije negatywnie na grze i wynikach.
02.03.2020 10:56
Oczywiście, że City, kim Barca ma straszyc? Oni caly sezon graja mega przeciętnie...Messi i Grizmann i tyle w ataku?...nawet środek pomocy gra u nich bez jaj...w City, Sterling, Aguerro, Jesus, Mahrez i truskawka Kevin :) ...myślę, że City dokona dzieła zniszczenia i tyle...Ramos jest jaki jest, ale jak mu nie odwali, to ciężko go przejść + strzela gole, to będzie ogromna strata dla Realu...mam nadzieję, że ominiemy LFC i właśnie City, zreszta teraz nie można nikogo lekceważyć, nawet tej Atalanty...jestem ciekaw czy Sane jeszcze zagra w LM w tym sezonie.
02.03.2020 10:52
City u siebie ich powiezie, jeszcze bez Ramosa
02.03.2020 10:46
Napoli nie da rady w LM . Real niestety tez ale jak widziałem wczorajszy mecz to już nie wiem kto jest bardziej groźniejszy Real czy City
02.03.2020 10:31
My nie oznajmiamy tego całemu światu , nie szkodzimy swojemu klubowi
02.03.2020 10:09
Oburzacie się o to co się wydarzyło w Sinsheim w sobotę, a sami piszecie o innych drużynach per "sreal, kurewscy, farsa, ebać żółtków", naprawdę??? Jak chcecie naprawiać świat, to zacznijcie od siebie, bo naprawdę czasami oczy bolą od czytania tych komentarzy.
02.03.2020 09:59
Dobrze powiedział, ludzie którzy zakłócili ten mecz i wywieszali obraźliwe transparenty to tchórze którzy w grupie są mądrzy!! Mocno trzymam kciuki że dostaną dożywotnie zakazy transferowe i wysokie kary grzywny!!!
02.03.2020 09:51
Możemy na Real narzekać, ale wygra wczoraj zasłużenie byli lepsi od Barcelony. Ogólnie ten mecz nie porwał, ale Real stwarzał sytuację natomiast Barca bezzębna w drugiej połowie. Nie wierzę w Napoli, By coś ograli na Camp Boy natomiast następna runda może być ostatnią dla Barcy. Real pokazał charakter są pierwsi w tabeli, ale sprawa mistrzostwa jest jeszcze otwarta.
02.03.2020 09:28
Barcelonie, to tylko Guardiola może pomóc, jedynie on się tam nadaję, pewnie wróci do drugiej drużyny, stworzy sobie nowego Xaviego i Inieste i potem cyk do pierwszego skladu :) ...widać było,że Real był przygotowany fizycznie lepiej, Vinicius taki trochę jeździec bez głowy, ale zawsze się musieli za nim nabiegac...Napoli ma mega szanse aby wywalić Barcelone, teraz albo nigdy :)...Messi już tylko truchta, czasem coś szarpnie, ale wyłączyli go kompletnie z gry...
02.03.2020 08:59
Wczoraj gdyby nie Ter Stegen to mogło być 3-4 do 1. Fenomenalny bramkarz gdyby był ciut wyższy to śmiało nr 1 na świecie razem z Courtoisem.
02.03.2020 08:42
Pewnie, że tak. Z Hoffenheim zagrał dobrze.
02.03.2020 07:06
Barca długo po messim nie wstanie jak ten odejdzie na zasłużoną emeryturę..
02.03.2020 07:06
Barca długo po messim nie wstanie jak ten odejdzie na zasłużoną emerytrę..
02.03.2020 00:54
Barcelona dzisiaj fatalnie.
02.03.2020 00:54
Teraz tylko czekać kolejne mecze, a za Hoffenheim grzywna i po sprawie, chociaż nie ładne zachowanie, ale ciężko sobie wyobrazić, żeby uniknąć takich zachowań na zawsze.
01.03.2020 23:29
Patrzycie na Real prze zpryzmat dzisiejszej dobrej gry, pamietajcie że to jest el clasico i jest inne granie to jak derby po za tym Barcelona to nie MC, obecnei barca jest mocno przeciętna ma poteżne braki kadrowe kupuje szrok w trybie waryjnym i Vidal gra skrzydłowego napstnika bo nie ma kto grać. tydzięń temu przegrali z Lewante i zremisowali z Celtą. Niema szans na awans city przejedzie po nich. Uważma że również Napoli ma spore szanse na awans a nawet jeśli przejdą dalej to Barcelona dalej już nie przejdzie jak 1/4/

Edytowano : 2020-03-01 23:30:12

*szrot w trybie awaryjnym
01.03.2020 23:23
Nie wiem, jakoś kurde mam przeczucie, ze Real przejdzie dalej mimo wszystko w LM. Naprawdę nie wiem skąd, ale jakoś tak czuję.
01.03.2020 23:17
ter stegen 2 bramki po krotkim slupku... a potem zdziwienie kibicow Barcy czemu Neuer jest pewnikiem w reprezentacji
01.03.2020 23:11
Nie ogladam zbyt duzo spotkan Barcy ale jak juz to przygladam sie jak sobie radzi Vidal. I zawsze gra kupe. Wcale sie nie dziwie ze zwykle zasiada na lawce. Dzis on i Grizman najgorsi. W Juve i Bayernie wartosc dodana, od Vidala zaczynalo sie ustawianie pomocy. W Barcy jakby puzzel nie pasujacy do reszty.

Na chwile obecna Bayern nie musialby sie obawiac tak grajacych Realu i Barcy.
01.03.2020 23:00
@predator pilka to biznes. Klub nawet przy zasadzie 50+1 jest korporacją której celem jest maksymalizowanie zysków. Im więcej pieniędzy tym lepsze efekty i mocniejsza liga, większość kibiców na tym zyska. BL potrzebuje świeżych ekip jak Lipsk wyrosłych w duchu rynkowym, żeby konkurować na świecie.

Edytowano : 2020-03-01 23:02:28

Nie mówię o nierentownych inwestycjach przeczących zasadom zdrowego gospodarowania (czytaj inwestycje arabskie i rosyjskie) ale zdrowy dopływ kapitału to coś czego Bundesliga potrzebuje.
01.03.2020 22:59
Ja tam wciąż wierzę w Napoli, że odprawi Barcę z kwitkiem.
P.S Ciekawe czy ktoś notuje te wielkie udziały Messiego przy porażkach też
01.03.2020 22:57
jako przedstawiciel wielkiej korporacji Hainer nigdy nie pojmie, że uczestnicy tego protestu bynajmniej nie deptali wartości Bayernu; protest ten był afirmacją dotychczasowej postawy największego niemieckiego klubu, który mimo rynkowych szaleństw konsekwentnie trzyma się zasady 50+1. Jasne, sama forma była obrzydliwa i karygodna, ale jej przyczyny powinny dać do myślenia. Bo mimo wszystko był to protest przeciwko przerabianiu czegoś, co należy do wspólnoty, w prywatne interesy.

Aż jestem ciekaw, co na to Hoeneß.
01.03.2020 22:56
Real wygrał zasłużenie, szczególnie po drugiej połowie. Dużo sytuacji stworzyli. Barcelona słabo bez ikry jak by Real był bardziej zmotywowany. Co prawda City nie przejdą nie wierzę w to, ale takie zwycięstwo doda im skrzydeł.
01.03.2020 22:54
Miał Zizu nosa wywalił Jovicia zabrał Mariano
01.03.2020 22:53
01.03.2020 22:51
Barca nie zasluguje nawet na remis...fatalni, widać, że sa w kryzysie.
01.03.2020 22:51
Obyśmy kogoś z duetu Barcelona Real trafili w ćwierćfinale, nigdy nie było lepszej okazji do rewanżu. City będzie znacznie trudniejszym rywalem
01.03.2020 22:50
I cyk po wejściu Mariano : D
01.03.2020 22:50
No i po Barcelonce. Mariano ich dobił.
01.03.2020 22:43
@FanGraczyBayern nie nazwałbym go wyszydzanym. Poziom hiszpańskich gigantów znacząco spadł po odejściu kilku gwiazd, podobnie jak my na skrzydle mamy czasem zawodzacego Comana w miejsce Robbery, tak oni maja viniciusa

Edytowano : 2020-03-01 22:43:43

w miejsce Ronaldo

Edytowano : 2020-03-01 22:45:38

Pocieszające ze po tym meczu nijak się nie zapowiada żeby Real miał szanse z City
01.03.2020 22:40
@vaterland
Futbol po prostu pisze takie scenariusze, że wyszydzani piłkarze bardzo często stają się bohaterami
01.03.2020 22:39
Ja tak samo, to ze cienki vinicius ma stać się Bohaterem tego spotkania pokazuje poziom tego pojedynku

Edytowano : 2020-03-01 22:41:49

Pan złota piłka genialna gra w defensywie. ZP dla modricia jest tym bardziej zabawne ze sezon później pokazał swój poziom aż dobitnie XD jak ktoś taki mógł zdobyć to trofeum jak Ribery, Snajder czy Neuer go zasłużenie nie dostali
01.03.2020 22:37
No i Sreal wygra będzie miał 1pkt przewagi i potem znowu przegra z jakimiś ogórami.
01.03.2020 22:36
Akcję Realu są coraz bardziej niebezpieczne
01.03.2020 22:35
Słabe to el srasico. Ciekawsze mecze są między Koeln i Fortuną.
Widząc jak grają pretendenci do zwycięstwa w CL, tj. juve, Liverpool, kurewscy czy barca to naprawdę zaczynam wierzyć.
01.03.2020 22:33
Messi cienki jak dupa węża...klepia do boku, fatalnie graja.
01.03.2020 22:30
Pseudoklub z Madrytu rwtuje sezon, oby ich Katalończycy wysłali na zadłużone miejsce

Edytowano : 2020-03-01 22:31:01

*zasłużone
01.03.2020 22:30
Kibice Barcelony śmiali się z Viniciusa i teraz mają za swoje.
01.03.2020 22:29
W końcu jakaś brameczka :]
01.03.2020 21:29
Tak wracając do naszego meczu z Hoffe ... hmm Boa mo jakieś problemy zdrowotne ? Bo trochę nie rozumie tej zmiany w przerwie i wogóle jak już to ciągłe jego zmienianie, rozumiem jak gro ostro i mo zółtą kartkę ale jak mu nic nie było to dałbym odpocząć prędzej Alabie/Daviesowi a Boatengowi pograć ... no chyba że gdzieś była informacja że z nim coś nie tak a nie zauważyłem w tym całym pomeczowym zamieszaniu ?
Pokaż więcej

reklama