DieRoten.pl
Reklama

Oświadczenie prezydenta FC Bayern Herberta Hainera

fot.
Reklama

Wczorajsze widowisko w Hoffenheim miało być świętem piłki nożnej, szczególnie dla zawodników i kibiców FC Bayern, jednak skandal który miał miejsce spowodował, że tylko o tym się mówi po spotkaniu. Oświadczenie na ten temat wydał prezydent Herbert Hainer.

Drodzy członkowie klubu, drodzy fani

Wszyscy w Bayernie Monachium w dalszym ciągu jesteśmy oszołomieni wczorajszymi wydarzeniami w Hoffenheim. Jest nam wstyd za zachowanie osób nazywających się "fanami" FC Bayern, którzy siedzieli na trybunie podczas meczu w tamtym miejscu. Dietmar Hopp został obrażony w najgroszy z możliwych sposobów przez kilku idiotów z plakatem. Został zniesławiony z daleko, anonimowo, bezimiennie i tchórzliwie. Wczorajsze wydarzenie stał na skandalicznie niskim poziomie.

W imieniu całego klubu raz jeszcze przepraszam Dietmara Hoppa!

Właśnie świętowaliśmy 120. rocznicę założenia FC Bayern - 120 lat naznaczone takimi wartościami jak odpowiedzialność, tolerancja i szacunek. FC Bayern będzie nadal pielęgnował te wartości. Nie pozwolimy, aby niewielka grupka osób szargała reputację klubu, nie dbając ani o piłkę nożną ani o Bayern. Dla nich liczy się jedynie rozgłos na arenie, która do nich nie należy.

Najwyższy czas podjąć zdecydowane działania. Rasizm, wykluczenie, zniewaga i dyskryminacja wszelkiego rodzaju wobec każdego człowieka muszą się nareszcie skończyć. Jest to również opinia przeważającej większości kibiców FCB. Wyrażają oni swoje niezrozumienie i oburzenie za pośrednictwem wszystkich możliwych platform internetowych, mediów społecznościowych i licznych wiadomości mailowych do nas. Nasi fani stoją razem, futbol stoi razem przeciwko nienawiści, nietolerancji, zniesławieniu. Imponująca postawa zawodników TSG i naszego zespołu po powrocie na boisko, gdzie podawali do siebie futbolówkę, również zostało dobrze przyjęte. To był silny sygnał. Piłka nożna musi oznaczać wspólnotę, a nie podział. Solidarność jest odpowiednim znakiem przeciwko wykluczeniu i wrogości.

W najbliższych dniach odpowiednie organy FC Bayern spotkają się i będą rozmawiać o tej sytuacji. Przeanalizujemy wszystkie opcje, aby zapobiec ponownym wydarzeniom o tym charakterze. Wykorzystamy również wszelkie dostępne środki, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko tym, którzy zdyskredytowali FC Bayern i całą niemiecką piłkę nożną, depcząc nasze wartości. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za FC Bayern Monachium. Dlatego dzisiaj jest dla nas jasne - nie może to dłużej trwać!

Herbert Hainer, prezydent FC Bayern.

Źródło: www.fcb.de
haj

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...