Orban: To wspaniałe zwycięstwo

Wczorajszym późnym wieczorem, swoje pierwsze spotkanie w ramach sezonu 2023/2024 rozegrali piłkarze pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Zawodnicy Bayernu Monachium pokazali się wczoraj z bardzo słabej strony i zasłużenie zostali pokonani przez zdobywców Pucharu Niemiec z poprzedniego sezonu 2022/23 – ekipa RB Lipsk pokonała swoich rywali z Monachium 3:0...

W rezultacie podopieczni Marco Rose sięgnęli po swoje pierwsze trofeum Superpucharu w historii klubu. Z kolei tuż po zakończeniu meczu na Allianz Arenie, na temat wygranej swojego zespołu wypowiedział się stoper RBL, a będąc dokładniejszym Willi Orban.

To zwycięstwo jest wspaniałe, musieliśmy na nie naprawdę ciężko zapracować. Czasami mieliśmy trochę szczęścia, ale myślę, że graliśmy naprawdę dobrze i zasłużyliśmy na wygraną w tym meczu – powiedział Orban.

–W pierwszej połowie zbyt łatwo traciliśmy piłkę. Byliśmy trochę niechlujni, ale poprawiliśmy to po przerwie i było już tylko lepiej – podsumował Willi Orban.

Zawodnicy zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela będą mieli teraz kilka dni na wyciągnięcie wniosków i konkretną analizę. W przyszły piątek FCB czeka inauguracja sezonu ligowego w starciu z Werderem Bremą (18 sierpnia o 20:30).