DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Max Eberl w Bayernie!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia niemieckiej prasy w sprawie stanowiska nowego członka zarządu do spraw sportu w klubie ze stolicy Bawarii.

Zgodnie z zapowiedziami niemieckich mediów, podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej Bayernu Monachium, obecni członkowie zatwierdzili angaż Maxa Eberla jako nowego członka zarządu do spraw sportu. Warto wspomnieć, że funkcję tę sprawował wcześniej Hasan Salihamidzic.

50-latek został jednogłośnie zatwierdzony przez RN, zaś jego kontrakt wejdzie w życie z dniem 1 marca 2024 roku i będzie ważny do 30 czerwca 2027 roku.

Ponadto Rada Nadzorcza bawarskiego klubu zdecydowała również, że od 1 lipca 2024 roku zarząd FCB będzie składał się z trzech stanowisk:

− Dyrektora Generalnego (prezesa)
− Dyrektora Finansowego
− Dyrektora Sportowego

− Spędziłem całe moje dzieciństwo i młodość w Bayernie i w Monachium, więc jest to dla mnie coś wyjątkowego, że mogę teraz powrócić w nowej roli do klubu, w którym wszystko się zaczęło. Praca w kierownictwie sportowym to wielkie wyzwanie, do którego podejdę z dużym szacunkiem i pokorą, ale z jeszcze większą niecierpliwością. Razem ze wszystkimi tutaj chcę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby Bayern nadal odnosił sukcesy w przyszłości i przynosił radość swoim fanom – powiedział Max Eberl.

Max Eberl

Jako zawodnik, Max spędził w bawarskim klubie łącznie 15 lat (licząc od zespołów młodzieżowych). W pierwszym zespole rozegrał z kolei 51 spotkań. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, Eberl pracował najpierw jako koordynator młodzieżówki, a następnie dyrektor sportowy Borussii M’Gladbach. Z kolei w latach 2022-2023 pełnił te same obowiązki w RB Lipsk.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...